Рада суттєво розширила коло жертв репресій комуністичного режиму

|
Версия для печатиВерсия для печати

Верховна Рада вдосконалила процедуру реабілітації жертв політичних репресій 1917-1991 років.

За прийняття відповідного законопроекту № 6574 на засіданні 13 березня проголосували 237 депутатів.

Документом зокрема визначено, що повноваження щодо прийняття рішення про визнання осіб реабілітованими або потерпілими від репресій покладено на Національну комісію з реабілітації, утворену при Українському інституті національної пам’яті за поданням регіональних комісій.

Закон прийнято з техніко-юридичними правками.

Перший заступник голови Українського інституту національної пам’яті Аліна Шпак раніше пояснювала, що документ суттєво розширює коло осіб, які підпадають під реабілітацію:

«Зокрема, в ньому прописана автоматична реабілітація осіб, які були покарані позасудовими органами («двійками», «трійками», особливими нарадами НКВС тощо). Право на реабілітацію отримають ті, хто зі зброєю в руках боровся за незалежність України, був ув’язнений, примусово поміщений у психіатричний заклад, трудову армію, позбавлений майна через «експропріацію» чи «розкуркулення».

Окрім того, за словами Шпак, вводиться категорія потерпілих від репресій — родичів людини, що була репресована комуністичним режимом.

 
для збільшення натисніть на зображення
 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]