Рада ухвалила Закон про розвідку, з особливими функціями СБУ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Верховна Рада ухвалила у повторному другому читанні законопроект №2412-д "Про розвідку".

Як передає "Інтерфакс-Україна", за документ проголосували 258 народних депутатів.

Як зазначають автори законопроекту, приведено у відповідність із Конституцією України норму, згідно з якою РНБО координує і контролює діяльність органів виконавчої влади у сфері національної безпеки і оборони.

Зазначено також, що Службу безпеки України виключено  з переліку розвідувальних органів. Але одночасно «з метою координації діяльності та запобігання міжвідомчим конфліктам органу спеціального призначення з правоохоронними функціями і розвідувальних органів», визначено Службу безпеки України як суб'єкта розвідувальної спільноти.

Згідно з текстом документа, оперативні підрозділи Центрального управління Служби безпеки України, що здійснюють контррозвідувальну діяльність, відповідно до цього документа зможуть здійснювати розвідувальні заходи з метою отримання інформації в інтересах контррозвідки. Перелік таких підрозділів визначає президент України.

Законопроект визначає правові та організаційні засади функціонування розвідки, правовий статус та соціальні гарантії працівників розвідувальних органів України та осіб, залучених до виконання розвідувальних завдань, а також порядок здійснення контролю за розвідкою.

Згідно із законопроектом, розвідка - це організаційно-функціональне поєднання визначених цим законом розвідувальних органів і діяльності, яку вони здійснюють самостійно або у взаємодії між собою і з іншими суб'єктами розвідувального співтовариства з метою гарантування національної безпеки і оборони України.

Основними завданнями розвідки визначено своєчасне забезпечення споживачів розвідувальною інформацією, сприяння реалізації національних інтересів України і протидію зовнішнім загрозам національній безпеці України у визначених законом сферах.

При цьому споживачами розвідувальної інформації, відповідно до закону, вважаються насамперед президент України, голова Верховної Ради, голова і члени комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони і розвідки, прем'єр-міністр, члени і секретар Ради національної безпеки і оборони України.

«Аргумент»

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com