Радник Байдена натякнув що стежить за намаганням Зеленського усунути Ситника

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Майкл Карпентер, зовнішньополітичний радник президента США Джо Байдена, дав зрозуміти, що стежить за ситуацією навколо спроби звільнити директора НАБУ Артема Ситника шляхом зміни законодавства.

Американський дипломат оприлюднив у Twitter посилання на публікацію Kyiv Post, в якій йдеться про особисту зацікавленість президента Володимира Зеленського в звільненні непідконтрольного йому керівника Національного антикорупційного бюро. У свій твіт Карпентер додав емодзі «очі», повідомляє ZN.ua.

 

На повідомлення дипломата звернув увагу голова правління «Центру протидії корупції» Віталій Шабунін.

«На скрині ви бачите свіжий твіт Майкла Карпентера - одного з ключових зовнішньополітичних радників Байдена (щодо Росії, України, Євразії). Профільні експерти та журналісти добре знають його ім'я і вплив», - написав Шабунін у Facebook.

Очільник ЦПК нагадав, що в 2017 році Карпентер, будучи співробітником Міністерства оборони США, жорстко критикував спроби тодішнього політичного керівництва України звільнити Ситника шляхом формування лояльної комісії для аудиту НАБУ. Дії Києва дипломат тоді називав «ганьбою» і обіцяв добиватися згортання допомоги Україні в разі зняття Ситника з посади.

«Зеленський повинен прямо завтра звільнити людей, які штовхають у прірву і його, і всю країну. Ці люди загрожують національній безпеці України значно більше всіх шаріїв разом узятих», - підкреслив Шабунін.

 

Про те, що ініціатором прийняття закону про звільнення чинного директора НАБУ є Володимир Зеленський, ZN.UA повідомляло напередодні. Поправку про звільнення Ситника подав міністр юстиції Денис Малюська. Однак, за даними ZN.UA, зробив це не з власної ініціативи, а через вкрай нагальною прохання президента Володимира Зеленського.

Взаємини Зеленського і Ситника різко зіпсувалися через те, що НАБУ активно розслідує справу щодо заступника голови ОП Олега Татарова, а також відмовляється віддавати його іншому слідчому органу. Ще одним каменем спотикання стала справа про закупівлю МОЗ вакцин від коронавірусу з імовірною переплатою. Небажання Ситника послаблювати хватку в справі Татарова і відкриття справи про вакцини обурили Зеленського.

На думку ZN.UA, президент Зеленський має на меті отримати на чолі НАБУ контрольованого керівника, так як Ситник таким не є. Про це, зокрема, свідчить виписана в законопроекті непрозора процедура формування конкурсної комісії з відбору директора Бюро. Трьох осіб до комісії делегує Рада національної безпеки і оборони - дорадчий орган, повністю підконтрольний президенту.

Ще шість членів комісії затверджуються Кабінетом міністрів, в тому числі троє іноземних експертів.

29 листопада підозрюваний у корупції заступник голови Офісу президента України Олег Татаров дав розлогий коментар, в якому назвав НАБУ «не українською історією», а також порадив Артему Ситнику піти у відставку. На Банковій від заяв Татарова відхрестились, заявивши, що вони є його особистою думкою і не відображають позицію ОПУ.

28 серпня Конституційний суд дійшов висновку, що п'ятий президент України Петро Порошенко перевищив свої повноваження, призначаючи Артема Ситника на посаду директора НАБУ, яке належить до органів виконавчої влади. В Офісі президента заявили, що Ситник продовжить виконувати обов'язки очільника НАБУ.

Раніше сам Ситник заявив, що позбавити його посади можуть лише після результатів проведення аудиту відомства. Народні депутати відправили на доопрацювання законопроєкт, який пропонує внести зміни в закон про НАБУ і спростити процедуру звільнення його глави, приводом для якого може стати корупційне правопорушення.

«Аргумент»

 

 

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]