Ревізія морських портів: мільйонні збитки та мільйонні зарплати керівництва

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Держаудитслужба перевірила роботу державного підприємства "Адміністрація морських портів України" з 2015 року по 2017 рік та виявила порушень на сотні мільйонів гривень.

Про це повідомляє проект "Марлін", який оприлюднив лист ДАС до Кабінету міністрів.

Як зазначили аудитори, у період з 1 січня 2016 року по 1 червня 2017 року керівному складу ДП "АМПУ" виплачено зарплати у завищеному розмірі на суму 40,5 мільйонів гривень. 

Через недотримання показників, які є підставою для преміювання працівників на Миколаївській філії необґрунтовано витратили 5,3 млн грн, а працівники Херсонської філії донарахували собі зайвих виплат на оздоровлення на суму 1,3 млн грн - зазначають у Держаудитслужбі.

Аудитори встановили, що Іллічівська філія у 2017 році перерахувала профспілці порту Чорноморськ 70 млн грн на будівництва мостового переходу через Сухий лиман, що не є напрямом діяльності профспілки.

У разі внесення змін, які зроблять можливим перерахування коштів профспілкам на поліпшення інфраструктури необгрунтовані витрати зростуть до 50 млн гривень у 2018 році, йдеться у листі.

Крім того, як зазначають аудитори, розмір портових зборів та надання знижок є непрозорим.

Наприклад, наказ Мінінфраструктури від 6 жовтня 2015 року по впровадженню 50% знижки від ставок усіх зборів, крім адміністративного для суден, що навантажуються або розвантажуються у морських портах України призвів до зменшення доходів Одеської філії приблизно на 57,7 млн гривень. Аналогічні знижки скоротили надходження портових зборів у Южненській філії на суму 102 млн грн, Миколаївській філії - 21,3 млн гривень.

Знижки стосуються і окремих суден. Так, Іллічівська філія стягувала портові збори з Geroite nа Sevastopol та Geroite nа Odessa (прапор суден - Болгарія), як і з суден групи Б, замість віднесення їх до групи А - через що втратила 3,6 млн дол США (91,4 млн гривень).

Южненська філія втратила 97,5 млн грн за користування причалами через неврегульованість на рівні Міністерства інфраструктури України та Фонду державного майна України питання розірвання договорів на користування цими спорудами.  

А через те, що Миколаївська філія у липні 2013 року уклала договори сервітуту (обмеженого права користування землею – ред.) на завідомо невигідних умовах у період з 1 січня 2016 року по 1 грудня 2017 року втрачено можливість стягнення з операторів коштів за доступ до причалів на суму 195 млн грн.

Також на фінансовий стан підприємства негативно впливає безнадійна дебіторська заборгованість, неліквідні капітальні інвестиції та невиконання договірних зобов’язань.

Як зазначили аудитори, загалом на філіях є понад 270 млн грн сумнівної дебіторської заборгованості через банкрутство контрагентів.

Через невиконані договірні зобов'язання філіями ДП "АМПУ" існує ймовірність втрати 27 млн грн.

Затверджені показники фінансових планів за капітальними інвестиціями постійно не виконуються: у 2015 році капітальні інвестиції виконано на 59%, у 2016 році на 25%, а за 9 місяців 2017 року на 11% (використано 204, 4 млн грн при плані у 1,8 млрд грн).

Натомість, інвестиції у об’єкти, на які немає документального права власності ДП "АМПУ" може втратити майже 67 млн грн. Завищення вартості виконання робіт на філіях встановлено в розмірі 13 млн грн.

Негативною є тенденція щодо зменшення обсягів переробки вантажів: у 2017 році їх переробили на 12,3 млн тонн менше, ніж у 2016 році. Частка перероблених вантажів державними компаніями теж падає, якщо у 2014 році було перероблено 49, 2 млн тонн, то у 2017 році - 34, 7 млн. тонн.

Результати аудиту передані до Міністерства інфраструктури та Національного антикорупційного бюро України.

Протягом 2014-2017 років Адміністрацією портів керував Андрій Амелін з оточення народного депутата "Народного фронту" Андрія Іванчука.

У лютому проект "Марлін" повідомив, що НАБУ намагається розірвати угоду портовиків з сумнівними контрагентами на сімсот мільйонів гривень.

Нагадаємо, детективи НАБУ провели обшуки у порту Южний через підозру службових осіб у заволодінні близько 100 млн грн.

 
 
ДОКУМЕНТ ПРОЕКТУ "МАРЛІН"
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

В тему:
 
 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У середу в Україні сухо на півдні та сході, ніччю - заморозки
18:07
Юрій Ніколов: Корупційна історія Сольського - для розуміння того, наскільки укорінена в Україні корупція
17:57
"Porsche на тестя": у заступника начальника поліції Дніпра знайшли 14 млн незаконних активів
17:34
"Довічне" отримав нацгвардієць, який розстріляв своїх співслужбовців на заводі Південмаш у Дніпрі
16:03
На Волині сержант отримав 15 років тюрми за вбивство двох добровольців
15:02
Ціна на газ для населення залишиться незмінною до травня 2025 року
14:06
Захід нарешті помітив російських терористів у рясах
13:59
ДП "Документ" тимчасово не видає документи за кордоном
12:03
Сергій Удод ("Гудвін"): Як організувати ефективну медслужбу в батальйоні
11:03
Звичайне шахрайство: жителі "хрущовки" з Нетішина переказали понад 3,6 млн грн партії "Слуга народу" - Рух "Чесно" викрив мережу фіктивних донорів партії влади

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]