Резніков запропонував провести люстрацію в ОРДЛО після деокупації

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Для тимчасово окупованих районів Донбасу необхідний новий закон про люстрацію, що буде введено в дію після відновлення українського суверенітету над цими територіями, вважає віце-прем'єр-міністр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.

Він підкреслив, що закон повинен базуватися на стандартах ООН, передає «Інтерфакс-Україна».

«Я думаю, що є сенс писати новий закон... Сьогодні в суспільстві є велика увага і обурення, і просто так пробачити когось неможливо. Тому... треба писати закон на основі і за стандартами ООН», - заявив Резніков у п'ятницю, 22 січня.

Віце-прем'єр пояснив, що вважає за необхідне ввести обмеження на право обіймати певні посади для осіб, що працювали в окупаційній адміністрації, розділивши їх на кілька категорій, зазначає ZN.ua.

«Якщо людина працює сьогодні, наприклад, в "МГБ", віддано служить окупаційному режиму, то вона точно не може завтра працювати в деокупуваному Донбасі чи в Національній поліції. Саме в цьому полягатиме обмеження в правах з люстрації», - уточнив він.

Для прийняття рішень про ураження в правах Резніков пропонує створити спеціальний орган.

Віце-прем'єр також розкритикував чинне українське люстраційне законодавство, ухвалене після Революції Гідності. На його думку, воно приймалося поспішно, а закон «писали нашвидкоруч».

«Ми проаналізували законодавство про люстрацію після 2014 року. Воно було необхідним, але було досить тотальним, воно не давало можливості судового контролю і не давало можливості людині, в разі, якщо він вважає, що його право несправедливо обмежили, поставити питання про скасування застосування до нього люстраційних норм. Тому ми вважаємо, що тут судовий контроль повинен бути для того, щоб люди могли поставити питання, що його даремно включили в ту чи іншу категорію, і він не повинен під неї підпадати», - сказав Рєзніков.

Він також окремо відзначив, що автори законопроекту про державну політику перехідного періоду в ОРДЛО після деокупації свідомо відмовилися від терміна «колаборант».

На початку січня в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій повідомили про те, що завершили розробку законопроекту, який визначає особливості перехідного правосуддя в окупованому Донбасі. Тоді Резніков заявив про те, що головним завданням перехідного періоду і мирної реінтеграції є відновлення довіри між людьми. За словами міністра, законопроект про перехідне правосуддя передадуть Верховній Раді в першому кварталі 2021 року.

Своєю чергою заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов заявляв про те, що Концепція перехідного правосуддя, яка перебуває на розгляді в ОПУ, має стати рамковим документом, що визначає основні вектори державної політики для вирішення наслідків збройного конфлікту.

За його словами, чотирма основними елементами концепції є: відшкодування шкоди потерпілим; притягнення до відповідальності за найтяжчі злочини; право на правду, зокрема історичну; заходи щодо недопущення конфлікту в майбутньому. Мамедов також зазначив, що усі чотири елементи перехідного правосуддя мають працювати в комплексі. У цьому і буде запорука успіху.

Як застосовуватиметься принцип невідворотності покарання до російських найманців та інших військових? Чи будуть покарані українські громадяни, які отримали російський паспорт на окупованих територіях? Де можуть судити вище керівництво Росії за воєнні злочини і злочини проти людяності? Про це читайте у другій частині інтерв'ю Тетяни Силіної із заступником генерального прокурора України Гюндузом Мамедовим. Першу частину інтерв'ю ви можете прочитати тут.

«Аргумент»


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com