Російські хакери добралися до електростанцій США, - ЗМІ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Російські хакери дістали віддалений доступ до контрольних приміщень багатьох постачальників електроенергії в США.

повідомляє The Wall Street Journal, передає ВВС.

Доступ до них дозволяє вимкнути мережі, що призведе до відключення електроенергії, розповіли виданню американські чиновники.

Хакери отримали доступ, попри те, що комп'ютери командного центру не були безпосередньо пов'язані з інтернетом.

Ця атака мала успіх, оскільки її мішенню були менші фірми, які надають комунальні послуги разом з іншими службами.

Сліди групи, що стоїть за нападками, відомої як Dragonfly або Energetic Bear, ведуть до Росії. На її рахунку "сотні уражених цілей", повідомляє американське Міністерство внутрішньої безпеки (DHS). Атаки тривають, додають у відомстві.

Скидається на те, що атаки хакерів були жорстко націлені на те, аби скомпрометувати корпоративні мережі постачальників.

Під час атак старшим співробітникам відправляли електронні листи, або ж їх намагалися залучити до відвідування підроблених або "зламаних" сайтів соціальних мереж.

Як тільки групи отримували доступ, вони проводили детальну розвідку, щоб ознайомитись з тим, як працюють установки та енергосистеми.

Міністерство внутрішньої безпеки США вжило заходів, щоб попередити постачальників енергії, як тільки про проникнення стало відомо, повідомляє The Wall Street Journal.

Влада пішла на незвичайний крок, публічно заявивши про напади, щоб збільшити обізнаність серед компаній, які, можливо, ще не знають, що їх "зламали".

"Вони вторглися у наші мережі, показуючи, що здатні на обмежену чи широкомасштабну атаку", - сказав Майкл Карпентер, колишній заступник помічника міністра оборони США. Зараз пан Карпентер викладає в Університеті Пенсільванії.

Експерт з кібер-безпеки Роберт Ем Лі, який допоміг розслідувати напади, коли про них вперше стало відомо минулого року, заявив, що загрозу для промислової інфраструктури треба сприймати серйозно.

Атаки "стали набагато більш агресивними та численними", написав він в Twitter.

Росія послідовно заперечує свою причетність до атак на інфраструктуру.

Україна постраждала від двох нападів на свої енергосистеми. Один стався в 2015 році, а інший - в 2016 році. Під час першої атаки постраждало 225 тисяч людей, а друга відключила приблизно п'яту частину енергоспоживання Києва. У обох атаках українська влада звинуватила російських хакерів.

Інформація про атаки в США надійшла невдовзі після того, як країна звинуватила 12 людей у втручанні в президентські вибори США в 2016 році.

 «Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

12:04
Українцям варто готуватися до колапсу на АЗС та різкого подорожчання автопалива – експерт
10:02
ЗСУ відійшли біля Лук'янців та Вовчанська на Харківщині
09:58
Президент України скасував візити до Іспанії та Португалії через ситуацію на фронті. Про це чомусь повідомляє CNN, а не речник Зеленського чи його "телемарафон"
09:01
Українські чиновники, політики, судді та прокурори мають багатомільйонну нерухомість в ОАЕ - розслідування Dubai Unlocked
08:30
Втрати ворога станом на 15 травня
08:00
Україна атакувала у Севастополі, Ростовській області та Підмосков'ї
20:00
У середу хмарно з проясненнями, короткочасні дощі, прохолодно
18:07
Офіс генпрокурора збрехав про закриття 20% справ проти бізнесу за дорученням Зеленського
16:03
На Сумщині жителям 10-кілометрової зони від кордону з росією рекомендують евакуюватися
15:13
Ухилянт-"мажор" Олександр Слобоженко погрожує журналісту Ткачу

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]