Російська пропаганда посилює свій вплив в соціальних мережах, — Рада Європи

|
Версия для печатиВерсия для печати

Останнім часом динаміка російської пропаганди зростає саме в соцмережах.

 Про це йдеться в доповіді Ради Європи «Боротьба з дезінформацією в глобальній медійної мережі», повідомляє «Укрінформ».

Аналітики з'ясували, що підвищення активності російської пропаганди в соціальних мережах пов'язано з тим, що в останні роки користувачі почали проводити в соцмережах вдвічі більше часу в порівнянні з 2008-м роком.

До того ж, нові технології фундаментально змінили способи передачі інформації і сприяли тому, що соцмережі дають всеосяжні і дешеві платформи для поширення інформації з необхідним набором інструментів для управління цим процесом.

Крім того, при поширенні новин в соцмережах, акцент зміщується з джерела на саму історію, таким чином користувачі менше звертають уваги на те, хто опублікував її і наскільки вона достовірна.

Також контент в соцмережах за своєю специфікою є більш емоційним, що дозволяє отримувати відгуки від користувачів. Таку особливість можна використовувати для посилення певних повідомлень і, як наслідок, для маніпуляцій і дезінформації.

У звіті підкреслюється, що зараз тисячі інтернет-джерел використовуються для поширення прокремлівської дезінформації в соцмережах. Разом вони створюють враження нібито незалежних джерел, що підтверджують повідомлення один одного.

Для того, щоб запобігти поширенню пропаганди, експерти рекомендують редакціям активно співпрацювати в області фактчекінга, визначити чітку редакційну політику, яка допоможе уникнути маніпуляцій з боку тих, хто намагається через медіа ретранслювати неправдиву інформацію, встановити сильні етичні стандарти і більше розповідати аудиторії про критичне ставлення до інформації, яку він споживають.

Всього доповідь має 34 рекомендації щодо того, як технологічні компанії, ЗМІ, громадянське суспільство і міністерства освіти повинні допомогти у визначенні стратегій боротьби з пропагандою.

Як повідомлялося раніше, Європейський Союз збільшив фінансову допомогу Україні для боротьби з російською пропагандою.

Крім того, в Молдові заявляли про те, що планують обмежити трансляцію російських телеканалів для боротьби з пропагандою Кремля.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com