Російська пропаганда посилює свій вплив в соціальних мережах, — Рада Європи

|
Версия для печатиВерсия для печати

Останнім часом динаміка російської пропаганди зростає саме в соцмережах.

 Про це йдеться в доповіді Ради Європи «Боротьба з дезінформацією в глобальній медійної мережі», повідомляє «Укрінформ».

Аналітики з'ясували, що підвищення активності російської пропаганди в соціальних мережах пов'язано з тим, що в останні роки користувачі почали проводити в соцмережах вдвічі більше часу в порівнянні з 2008-м роком.

До того ж, нові технології фундаментально змінили способи передачі інформації і сприяли тому, що соцмережі дають всеосяжні і дешеві платформи для поширення інформації з необхідним набором інструментів для управління цим процесом.

Крім того, при поширенні новин в соцмережах, акцент зміщується з джерела на саму історію, таким чином користувачі менше звертають уваги на те, хто опублікував її і наскільки вона достовірна.

Також контент в соцмережах за своєю специфікою є більш емоційним, що дозволяє отримувати відгуки від користувачів. Таку особливість можна використовувати для посилення певних повідомлень і, як наслідок, для маніпуляцій і дезінформації.

У звіті підкреслюється, що зараз тисячі інтернет-джерел використовуються для поширення прокремлівської дезінформації в соцмережах. Разом вони створюють враження нібито незалежних джерел, що підтверджують повідомлення один одного.

Для того, щоб запобігти поширенню пропаганди, експерти рекомендують редакціям активно співпрацювати в області фактчекінга, визначити чітку редакційну політику, яка допоможе уникнути маніпуляцій з боку тих, хто намагається через медіа ретранслювати неправдиву інформацію, встановити сильні етичні стандарти і більше розповідати аудиторії про критичне ставлення до інформації, яку він споживають.

Всього доповідь має 34 рекомендації щодо того, як технологічні компанії, ЗМІ, громадянське суспільство і міністерства освіти повинні допомогти у визначенні стратегій боротьби з пропагандою.

Як повідомлялося раніше, Європейський Союз збільшив фінансову допомогу Україні для боротьби з російською пропагандою.

Крім того, в Молдові заявляли про те, що планують обмежити трансляцію російських телеканалів для боротьби з пропагандою Кремля.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

10:12
Президент України підписав указ, який закриває доступ військових до онлайн-казино - за це боровся сержант Павло Петриченко, який загинув у Донбасі
08:01
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 20 квітня
20:00
У суботу в Україні хмарно з проясненнями, дощі в центрі та на півдні
18:08
Смерть на колесах: чому китайські електромобілі становлять серйозну загрозу для нашої безпеки
17:04
"Після перемоги Революції Гідності": чому по Татарова, Портнова та інших зрадників з цієї кодли українці все одно прийдуть
16:58
Продаж картин Медведчука, які мають музейне значення, буде зупинений - АРМА
16:05
Генерал СБУ, покидьок Ілля Вітюк у 2014 році знімав Майдан з боку «Беркута» - Слідство.Інфо
15:33
Олександр Чупак: Чому держава не спроможна розв’язати демографічну проблему
13:18
Новини агентури ФСБ: нардеп Артем Дмитрук співпрацює зі священником УПЦ МП Чертиліним, якого підозрюють у держзраді, – Bihus.Info
12:18
Геть від москви: Молдова скоротила зовнішні торговельні відносини з рф до 3%

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]