Російська влада розгорнула боротьбу проти татарської мови

|
Версия для печатиВерсия для печати

В Росії загострюється боротьба навколо вивчення татарської мови. Чергове своє продовження вона отримала скандалі навколо шкільної програми вивчення цієї мови, зокрема в Татарстані.

 

Як повідомляє bfm.ru, президент республіки Татарстан Рустам Мінніханов нещодавно виступив і нагадав про статус татарської як державної мови. Цим він виправдовував його обов'язковість в школах. Однак прокуратура з ним не погодилася, мовляв, це суперечить федеральному законодавству і зажадала від прем'єра Татарстану знайти і покарати винних в укладенні начебто незаконних методичок по татарській мові.

Правоохоронці заявляють, що дітям нав'язували вивчення мови. Раніше під тиском прокуратури школи скоротили години і викладачів цього предмета. У республіці росте невдоволення. За офіційними даними, близько половини жителів республіки вважають рідною мовою татарську. Вона визнана державною поряд з російською. І ще в нинішньому році атарська мова була обов'язковим предметом.

У липні Володимир Путін заявив, що скорочувати години викладання російської мови не можна, а інші мови діти можуть вибирати. Прокуратура Татарстану зразу ж влаштувала перевірки шкіл і знайшла порушення. Кількість російської  начебто була не достатньою як для освітніх установ Росії. А вибір рідної мови обмежувався татарською.

Багато директорів шкіл заявили про тиск. У розпал навчання їм довелося міняти кількість годин на мови. У старших класах є випадки повної відміни татарської. Учителям знизили зарплату і пригрозили скороченнями.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть