Російськомовних в Україні - дедалі менше, в Білорусі їх кількість зростає

|
Версия для печатиВерсия для печати

За останні 20 років в Україні кількість людей, які вважають російську основною мовою спілкування, зменшилася на третину. В той же час ситуація з мовою в інших країнах пострадянського простору різна.

Про це йдеться у статті Financial Timeв під назвою: «Російська мова занепадає, бо пострадянські держави відмовляються від неї» (Russian language in decline as post-Soviet states reject it), повідомляє vistochka.

 

Згідно оприлюднених статистичних даних щодо кількості людей, які вважають російську за головну мову спілкування, у пострадянських державах у 1994 та у 2016 році, кількість російськомовних зросла лише в Білорусі.

В Україні кількість російськомовних зменшилася майже на третину: з 33,9% від загальної кількості громадян у 1994 році до 24,4% у 2016 році.

У той самий час у Білорусі кількість громадян, які вважають себе російськомовними, зросла з 49,6 до 71%.

 

У решті держав кількість російськомовних громадян з 1994 по 2016 рік зменшилася. У Латвії ці цифри складають 40,5% - 29,8%; у Казахстані: 33,7% - 20,7%; у Естонії: 33,3% - 23,4%, у Туркменістані: 10,8% - 5,4%, У Литві: 10,4% - 7,2%.
У Грузії: 6,4% російськомовних у 1994 та 1,1% у 2016 році.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]