Російськомовних в Україні - дедалі менше, в Білорусі їх кількість зростає

|
Версия для печатиВерсия для печати

За останні 20 років в Україні кількість людей, які вважають російську основною мовою спілкування, зменшилася на третину. В той же час ситуація з мовою в інших країнах пострадянського простору різна.

Про це йдеться у статті Financial Timeв під назвою: «Російська мова занепадає, бо пострадянські держави відмовляються від неї» (Russian language in decline as post-Soviet states reject it), повідомляє vistochka.

 

Згідно оприлюднених статистичних даних щодо кількості людей, які вважають російську за головну мову спілкування, у пострадянських державах у 1994 та у 2016 році, кількість російськомовних зросла лише в Білорусі.

В Україні кількість російськомовних зменшилася майже на третину: з 33,9% від загальної кількості громадян у 1994 році до 24,4% у 2016 році.

У той самий час у Білорусі кількість громадян, які вважають себе російськомовними, зросла з 49,6 до 71%.

 

У решті держав кількість російськомовних громадян з 1994 по 2016 рік зменшилася. У Латвії ці цифри складають 40,5% - 29,8%; у Казахстані: 33,7% - 20,7%; у Естонії: 33,3% - 23,4%, у Туркменістані: 10,8% - 5,4%, У Литві: 10,4% - 7,2%.
У Грузії: 6,4% російськомовних у 1994 та 1,1% у 2016 році.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com