Росія використовувала Фейсбук для організації протестних акцій в США, — ЗМІ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Американців закликали до акцій протесту за допомогою керованих з Росії анонімних акаунтів в Фейсбуці.

Про це повідомляє The Daily Beast, пишуть graniru. При цьому використовувалися механізми платної реклами в соцмережі.

Зокрема, за даними видання, таким чином в серпні 2016 року було організовано мітинги в штаті Айдахо проти іммігрантів і мусульман.

В адміністрації Фейсбука виданню підтвердили, що з акаунтів, закритих після проведеного розслідування щодо можливого використання своєї платформи для впливу на вибори в США, розміщували платну рекламу заходів. Однак про які саме запрошеннях на акції йдеться, в Фейсбуці не уточнили.

На думку колишнього агента ФБР Кліна Воттса, це перші докази того, що спроби використання соцмережі для російського впливу на політичну ситуацію в США виходили за межі створення і поширення фальшивих новин. "Це наступний крок, - зазначив він. Спочатку ви змушуєте когось поширювати пропаганду, запущену Росією. На другому етапі ви впливаєте на поведінку, спонукаючи людей до будь-яких дій".

7 вересня в адміністрації Фейсбуку повідомили, що при аналізі інформації, що публікується в соцмережі реклами на предмет її можливого зв'язку з російським втручанням в торішні президентські вибори в США були виявлені близько 3 тисяч підозрілих оголошень. Загальна вартість таких оголошень, розміщених з червня 2015 по травень 2017 року, склала близько 100 тисяч доларів. Покупки робилися приблизно з 470 підставних сторінок, пов'язаних одна з одною і які імовірно управлялися з Росії. Оскільки політика Facebook не допускає використання підставних сторінок, вони були видалені.

Більшість рекламних оголошень, відзначається в звіті, не торкалися виборів безпосередньо. Публікації були спрямовані на поглиблення суперечностей з різних питань, таким як права ЛГБТ-спільноти, міжрасові стосунки, імміграція та право на носіння зброї.

Як говорилося в звіті Фейсбуку, реклама піддавалася аналізу при найменшій підозрі в її російське походження. Про результати дослідження адміністрація соцмережі повідомила американську владу. До чого закликала реклама, вміщена вже після виборів, в звіті не пояснювалося.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com