Росія вже вдев'яте заблокувала в ООН розслідування щодо хімічних атак в Сирії

|
Версия для печатиВерсия для печати

Росія вже вдев’яте наклала вето на резолюцію Ради безпеки ООН про продовження мандату місії з розслідування хімічних атак у Сирії.

Спільний механізм ООН і Організації із заборони хімічної зброї затвердили у 2015 році з метою виявлення сторін конфлікту, які застосовували хімічну зброю, повідомляє ВВС.

До кінця тижня повинен з'явитися звіт про застосування хімзброї в Хан-Шейхуні в провінції Ідліб у квітні 2017 року.

Також Росія відхилила звіт слідчої групи ООН з питань прав людини, який містить критику сирійського уряду.
Поточний мандат місії закінчується в листопаді. Росія пропонувала відкласти голосування про його продовження, поки не будуть оголошені результати розслідування нападу в Хан-Шейхуні.

Але російська сторона не здобула необхідну підтримку в Радбезі і скористалася своїм правом вето, яке вона має, як і Великобританія, Китай, Франція та США.

Росія вже вдев'яте не дозволяє Радбезу вжити заходів щодо свого союзника Сирії. Правозахисна організація Amnesty International назвала цю ситуацію "зеленим світлом для військових злочинів".

Постпред США при ООН Ніккі Гейлі також висловилася жорстко про дії Росії, звинувативши Москву в союзництво з "диктаторами й терористами".

Своєю чергою постпред Росії при ООН Василь Небензя звинуватив США та інші країни в спробах поставити Росію в незручне становище.

Тільки спільна місія ООН і ОЗХЗ має офіційні повноваження розслідувати хімічні атаки в Сирії. Передбачалося, що отримані висновки допоможуть притягти винних до відповідальності.

У результаті атаки на Хан-Шейхун у квітні загинули понад 80 осіб. США у відповідь завдали ракетного удару по сирійській авіабазі.

У вересні Рада з прав людини ООН поклала відповідальність за застосування хімічної зброї в сирійському місті на урядові сили, дійшовши висновку, що в нападі брав участь літак сирійських ВВС. Таким чином, версію Росії про те, що літак розбомбив хімічний завод повстанців, відкинули.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com