Росія знову шантажує сусідів: Молдова може залишитися без газу

|
Версия для печатиВерсия для печати

Кишинів під загрозою відключення газу підписав контракт із «Газпромом» на п'ять років і тепер шукає кошти на виплати.

Жителі Молдови можуть залишитися без газу, про ризики відключення споживачів попередила енергетична компанія «Молдовагаз». Компанії не вистачає близько 25 млн доларів для оплати авансу за січень, повідомляє ZN.ua.

«Ризик припинення постачання газу дійсно існує. Компанія спільно з урядом працює над недопущенням такого розвитку подій», - йдеться у пресрелізі на сайті компанії.

Що сталося: наприкінці жовтня Молдова підписала контракт із «Газпромом» на п'ять років. Попередній контракт сплив у вересні, російський монополіст запропонував новий: $790 за 1 тисячу куб. м. Кишинів наполягав на продовженні на попередніх умовах.

Через дефіцит газу в Молдові запровадили надзвичайний стан. Допомогли Кишиневу сусідні країни, включно з Україною. Молдова була змушена погодитись на вимоги «Газпрому».

У чому проблема: за умовами контракту Молдова має до 20 числа кожного місяця сплатити газ за попередній місяць і внести аванс за поточний місяць.

Віцепрем'єр-міністр, міністр інфраструктури та регіонального розвитку Молдови Андрій Спину раніше повідомив, що до кінця тижня «Молдовагаз» повністю розплатиться за спожитий у грудні газ, але бракує близько $25 млн для виплати «Газпрому» авансу за січень.

Через різницю цін за новим і старим контрактом у Кишинева утворилася заборгованість у розмірі близько 75 млн доларів, у листопаді 2021 року «Газпром» пригрозив відключити газ.

Як її вирішують: керівництво «Молдовагазу» веде переговори з банками щодо надання короткострокового кредиту. Компанія визнала складнощі у видачі кредиту, які мають технічний характер та пов'язані з поточним фінансовим становищем, включно з великою історичною заборгованістю перед «Газпромом».

На початку наступного тижня відбудеться засідання наглядової ради компанії, на якому розглянуть питання щодо поточних платежів з постачання природного газу та ухвалять відповідні рішення.

«Аргумент»

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]