Росіянам запропонують скинутися в бюджет у разі посилення санкцій

|
Версия для печатиВерсия для печати

Мінфін Росії почав підготовку до нового раунду санкцій США. Якщо західні інвестори, які поки були головним кредитором уряду РФ, злякаються нового режиму санкції, Мінфін буде використовувати альтернативні джерела фінансування.

Про це повідомляють російські ЗМІ у вівторок, цитуючи заступника очільника Мінфіну Сергія Сторчака.

За його словами, одним з таких джерел можуть стати кошти російського населення. Щоб залучити їх до бюджету, Мінфін може збільшити випуск народних ОФЗ - облігацій федеральної позики для громадян, які з кінця квітня продаються в держбанках.

Поки за цими паперами є ряд обмежень: їх не можна продавати (без втрати доходу), а максимальна сума вкладень не може перевищувати 15 млн рублів. За словами Сторчака, щоб збільшити продажі, ці обмеження можуть бути зняті. 
У 2017 році Мінфін має намір залучити в бюджет через народні ОФЗ 30 млрд рублів. 

Іншою альтернативою традиційним західним інвесторам на ринку російського держборгу, по ідеї Мінфіну, можуть стати китайські фонди, повідомив Сторчак. Для них планується випуск ОФЗ в юанях на Московській біржі.

Цей проект готується вже більше двох років, і поки перешкодою залишається позиція китайської влади, які розглядають такі інвестиції як відтік капіталу.

За словми російського чиновника, яким буде режим санкцій, буде відомо тільки в січні-лютому, коли відповідну доповідь про доцільність заборони на інвестиції в російський держборг підготує Мінфін США.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть