Росіянка - дружина екс-глави Держлісресурсів, арештована судом попри зняття її з розшуку Інтерполу

|
Версия для печатиВерсия для печати

Київський апеляційний суд заочно заарештував громадянку Росії Марину Журавльову - дружину колишнього голови Державного агентства лісових ресурсів України Віктора Сівця.

Про це йдеться в рішенні суду, передають Українські Новини.

Зазначено, що 5 вересня Солом'янський районний суд Києва відмовив Національному антикорупційному бюро (НАБУ) і Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (САП) в заочному арешті Сівця та його дружини через те, що засумнівався в перебуванні їх в міжнародному розшуку.

Антикорупційні органи подали скаргу на це рішення.

Наголошується, що 31 січня 2017 року в Москві (РФ) Сівець та Журавльова були затримані правоохоронцями, але у зв'язку з наявністю у них російських паспортів були відпущені.

Також Інтерпол після зазначеної події 13 листопада 2017 року вилучив зі своєї бази дані про розшук подружжя, підозрюваного у корупції в Україні.

Тим не менш, 6 серпня поточного року постановою детектива НАБУ вони були оголошені у міжнародний розшук.

Апеляційний суд не погодився з позицією суду першої інстанції і зазначив, що українські правоохоронні органи зробили всі заходи для повідомлення про підозру Сівцю і його дружині, у тому числі, направили відповідний документ Генпрокуратурі Росії.

Також Апеляційний суд зазначив, що чинне законодавство не вимагає від правоохоронців підтверджувати наявність підозрюваної особи у розшуку Інтерполу.

"Фактично ж дата винесення органом попереднього розслідування рішення про оголошення особи підозрюваного в міжнародний розшук, її направлення з відповідними матеріалами в Укрбюро Інтерполу та внесення відомостей про це до Єдиного реєстру досудових розслідувань і є початковим етапом перебування особи в міжнародному розшуку в розумінні вимог ст. 281 КПК України, а будь-яких інших документів, зокрема довідки Інтерполу, витягу з бази Інтерполу і т. п., зазначена норма закону не потребує", - вирішила колегія суддів.

З огляду на це, Апеляційний суд скасував рішення суду першої інстанції і застосував до Журавльової запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.

Як повідомляли Українські Новини, раніше Печерський районний суд Києва не надав Генеральній прокуратурі дозволу на спеціальне (заочне) розслідування відносно колишнього голови правління Державного агентства лісових ресурсів Віктора Сівця та його дружини.

Правоохоронці їх підозрюють в отриманні хабарів на загальну суму 141 млн гривень та легалізації (відмивання) злочинних доходів.

На фото: antikor.com.ua - екс-голова Держлісресурсів Віктор Сівець

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com