Roshen наторгував в невизнаному Придністров’ї щонайменше $ 3 млн, — ЗМІ

|
Версия для печатиВерсия для печати

На тлі обмежень Києвом торгівлі з окупованими регіонами на сході України і анексованим Кримом, українські компанії продовжують заробляти на експорті в сепаратистський регіон Молдови – не визнану світовою спільнотою так звану ПМР.

Про це йдеться в розслідуванні молдовського видання «Rise», передає zaxid.net.

Як з’ясували автори розслідування, серед найбільших відправників товарів у самопроголошену ПМР є українські представництва світових брендів і навіть компанія Roshen, засновником і кінцевим бенефіціаром якої є президент України Петро Порошенко. Їхній основний бізнес-партнер – придністровська група «Шериф» місцевого олігарха Віктора Гушана.

На зустрічі в Молдові в липні 2017 року президент запевняв, що Київ виступає за відкриття спільних пунктів контролю по всій придністровській ділянці кордону «для забезпечення прозорості та ефективної боротьби з контрабандою та корупцією». У тому ж місяці, концерн Roshen відправив безпосередньо в Придністров’я кондитерські вироби.

Одержувач продукції – тираспольське ТОВ «Шериф» (входить до однойменного холдингу, який вважається рушієм економіки невизнаної республіки). За даними з митного реєстру України, фактурна вартість товару – 1,5 млн грн (понад 55 тисяч доларів).

Як з’ясувало видання, ця угода – лише частина з сотень торгових операцій між компаніями українського президента і придністровського імпортера.

За підрахунками видання, з 2014 по першу половину 2017 року «Рошен» наторгувала з «Шерифом» на суму близько 3 млн доларів.

Весь товар відправляли прямо в Придністров’я, тобто в обхід контролю Молдовою. Це підтверджують як дані експорту з української митниці, так і в фірмі Tezaurus-VDS SRL, офіційному дистриб’ютору в Республіці Молдова товарів Roshen.

Видання також проаналізувало понад півмільйона експортних операцій з України і склали топ-20 найбільших торговельних партнерів «Шерифа» в період 2016 і першої половини 2017 року. В першу десятку відправників товарів, крім фірми президента Порошенко, увійшли українські представництва таких світових гігантів як «Кока-кола» і «Нестле».

«Аргумент»


 В тему:

На фото: Журналісти опублікували фото коробки цукерок Roshen і чека з магазину «Шериф»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com