Розкольник Гундяєв в істериці почав погрожувати Варфоломію

|
Версия для печатиВерсия для печати

Предстоятель Російської православної церкви Кирило (Гундяєв) відправив листа Вселенському патріарху Варфоломію, в якому засудив його дії щодо підтримки автокефальної церкви в Україні та пригрозив йому Страшним судом.

У листі Кирило висловлює "біль, подив і обурення у зв'язку з антиканонічними діями", в яких звинувачує Константинополь через проведення церковного собору в Києві, обрання предстоятеля Православної церкви України, яку російський церковний ієрарх вважає неканонічною, та скасування рішення від 1686 року про тимчасове підпорядкування київської митрополії Московському патріархату.

Читайте также: За что раб Божий Кирилл благодарен «рабу на галерах». Чем занимался в «лихие 90-е» предстоятель РПЦ

Патріарх Московський зазначає, що якщо Константинополь не змінить політику, патріарх Варфоломій перестане "бути Першим у православному світі". 

"А завдані Вами страждання православних українців підуть за Вами на Страшний суд безстороннього Господа нашого і будуть свідчити перед Ним проти Вас", - наголошується в листі Кирила. 

15 грудня в Києві пройшов об'єднавчий собор українських православних християн. Предстоятелем майбутньої автокефальної помісної православної церкви в Україні на ньому обрали 39-річного митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія (Сергія Думенка).

5-6 січня митрополит Епіфаній на запрошення Вселенського патріарха поїде на співслужіння з Варфоломієм, після чого йому мають вручити томос про автокефалію Православної церкви України.

Після цього можна очікувати на те, що й інші помісні православні церкви світу почнуть поступово встановлювати церковне спілкування з новою українською церквою.


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com