Розкрадання сотень мільйонів євро: У НАБУ розповіли деталі справи Новака

|
Версия для печатиВерсия для печати

НАБУ спільно з польськими колегами встановило, що посадові особи "Укравтодору" створили злочинну організацію, діяльність якої була спрямована на розкрадання коштів міжнародних організацій, які виділяли гроші для ремонту доріг в Україні.

Про це на брифінгу заявив голова НАБУ Артем Ситник.

"Розслідувалося кримінальне провадження щодо посадових осіб "Укравтодору". Було встановлено, що рядом осіб було створено злочинну організацію, діяльність якої була спрямована на розкрадання коштів міжнародних організацій, які виділяли кошти для ремонту доріг в Україні.

Паралельно з цим процесом приблизно таке ж саме розслідування відбувалось і в Польщі. У листопаді 2019 року була створена міжнародна спільна слідча група", - розповів голова НАБУ Артем Ситник.

За його словами, зараз на території України - Києві, Львові - та на території Польщі проводяться більше 50 обшуків.

"На сьогоднішній день притягнуто до кримінальної відповідальності 4 особи, ряд осіб затримані, у тому числі керівник "Укравтодору", зараз обшуки закінчуються, і ми сподіваємось, що здобудем ще додаткові докази того, що документувалось на протязі тривалого часу", - додав Ситник.

"Злочинні дії фактично розпочинались на території України, а закінчувались і предмет неправомірної вигоди отримувався уже на території іншої держави", - додали в НАБУ.

"Подальші кроки - обрання запобіжних заходів щодо тих осіб, які відпрацьовуються на причетність до цих злочинів, а також - блокування і арешт коштів, активів цих осіб як на території України, так і на території Польщі", - підкреслив Ситник.

У САП додали, що слідчі дії тривають, тому поки не можуть називати компанії, причетні до злочинних дій.

"Події, які досліджувались у рамках слідчої групи - це події 2016-2019 років. Колишній в.о. голови "Укравтодору" з використанням свого службового становища вживав заходів щодо отримання для себе і для третіх осіб неправомірної вигоди.

Один із епізодів стосувався будівництва доріг на території України, коли українські компанії виконували будівництво, але з тих чи інших причин не могли виконати його до кінця у відповідні строки, і в.о. голови "Укравтодору" висловлював пропозиції, що за певну винагороду він "вирішував" їх проблеми щодо продовження договорів, уникнення штрафних санкцій", - розповіли у САП.

"Спосіб був специфічний, коли на території Польщі створювалось підприємство, і за рахунок неправомірної вигоди, яка передавалась або через треті юрособи, або готівкою, ці кошти поповнювали статутний капітал цього підприємства. У такий спосіб легалізовували кошти.

Інший епізод - це також в.о. голови "Укравтодору" пропонував створити одне спільне підприємство на території Польщі, з одним із міжнародних підприємств, яке здійснює будівництво доріг, він пропонував свої послуги щодо сприяння і пропонував, що 50% статутного капіталу компанії буде надано його людьми. І після завершення роботи в України планував очолити або увійти у наглядову раду компанії", - заявили на брифінгу.

"Сума тендерів, яка відпрацьовується, складає 270 млн євро", - додав Ситник.

У екс-керівника "Укравтодору" Славоміра Новака подвійне громадянство. Про це на брифінгу також заявив голова НАБУ Артем Ситник.

"Щодо громадянства, на сьогоднішній день, за нашими даними, у головного підозрюваного подвійне громадянство - України і Польщі", - розповів Ситник.

"З приводу підозри - ексголові "Укравтодору" пред'явлено підозру польською стороною у межах законодавства Польщі. Підозри, які підготовлені детективами НАБУ, направлені в Польщу для оголошення підозрюваних там, і так само деякі підозри передані нам польською стороною", - сказав в.о. голови САП.

"Щодо можливої екстрадиції - ми не бачимо принципової різниці, де буде відбуватися суд. Більш цікаво буде з приводу майна, яке буде арештоване, але це окрема історія. На нашу думку, є спільна робота з польськими колегами, екстрадиція, при тому що є польське громадянство, не є принциповою", - підкреслив Ситник.

Нагадаємо: співробітники представництва Центрального антикорупційного бюро Польщі у Гданську затримали трьох осіб за підозрою у корупції та діях у складі організованої злочинної групи, серед затриманих - екскерівник "Укравтодору" Славомір Новак.

НАБУ і САП спільно з Центральним антикорупційним бюро Польщі та Окружною прокуратурою проводять санкціоновані обшуки в Києві, Львові та на території Польщі в межах спільного розслідування діяльності злочинної організації в сфері дорожнього господарства.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]