Розслідування хабара Холодницькому продовжили до листопада

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Вищий антикорупційний суд продовжив до 12 листопада строк досудового розслідування у справі про передачу хабара керівнику САП Назару Холодницькому.

Про це повідомляє «Судовий репортер». з посиланням на ухвалу від 7 серпня.

Детектив повідомив, що на цей час необхідно провести та завершити такі процесуальні дії:

– призначення і проведення судової комп’ютерно-технічної експертизи технічних носіїв інформації, які становлять речові докази та були вилучені в ході проведення обшуків;

– завершення судової технічної експертизи коштів, які передбачалися для неправомірної вигоди Холодницькому;

– завершення проведення судової експертизи відеозвукозаписів розмов фігурантів справи за період 05-12.06.2020;

– з’ясування походження 6 млн. дол. США, переданих 12.06.2020 для вручення заступнику Генерального прокурора Холодницькому за прийняття рішення на користь бенефіціарного власника групи компаній Burisma Group Миколи Злочевського, у тому числі, здійснення доступу до відомостей про рух коштів за період з 01.01.2020 по 12.06.2020 по рахунках 11 компаній вказаної групи, а також пов`язаних з ними юридичних та фізичних осіб, аналіз отриманої інформації та проведення додаткових слідчих та інших процесуальних дій для з’ясування походження вказаних коштів;

– допити свідків і тимчасовий доступ до документів судових справ, пов’язаних з винесенням судових рішень на користь оточення Злочевського, за які, імовірно, отримувалась неправомірна вигода.

Детектив стверджував, що виконати перелічені процесуальні дії раніше не вбачалося за можливе з об’єктивних причин. Так, перед призначенням та проведенням судової комп’ютерно-технічної експертизи носіїв інформації потрібно було завершити огляд таких носіїв, зокрема, телефону підозрюваної.

А судово-фонетичну експертизу можливо було призначити лише після завершення складення та скасування грифу секретності протоколів аудіо-, відеоконтролю, що потребувало значного часу, з огляду на обсяг цих протоколів (понад 60 сторінок стенографічного тексту) і було завершено лише 29.07.2020.

Розслідування можливого отримання неправомірної вигоди за винесення судових рішень розпочато лише 24.06.2020.

Нагадаємо, що 12 червня були затримані перший заступник начальника Головного управління Державної податкової служби в м.Києві Микола Ільяшенко, адвокат Андрій Кіча, який раніше працював у компанії Burisma Злочевського, і колишня співробітниця податкової Олена Мазурова.

За версією слідства, всі троє були довіреними особами ексміністра екології Миколи Злочевського і сприяли йому у передачі 5 млн доларів за закриття справи керівнику антикорупційної прокуратури Назару Холодницькому. Ще мільйон учасники оборудки нібито мали розподілити між собою.

Посередником у передачі коштів Холодницькому був Євген Шевченко, залегендований під Романа Харченка, відомий своєю неодноразовою роллю викривача у корупційних справах. Шевченко звернувся у правоохоронні органи і діяв надалі з їх відома з метою викриття злочину.

Йшлося про закриття провадження №42014000000001590 щодо заволодіння коштами стабілізаційного кредиту Нацбанку України, який виділявся «Реал-банку», підконтрольному Сергію Курченку, де підозрюваним також є Злочевський.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]