Розслідування, як в ГПУ допомогли шахраєві інсценувати смерть, продовжили

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Печерський суд Києва продовжив до 13 грудня 2021 року строк досудового розслідування можливих неправомірних дій службових осіб Генеральної прокуратури щодо звинуваченого у шахрайстві Дмитра Малиновського.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду.

В ухвалі суду зазначено, що слідчі ДБР встигли зробити за період від 13 червня 2019, коли розпочато розслідування. На цей час оглянуто інтернет-публікації, допитано як свідка працівника Офісу Генерального прокурора , витребувано та приєднано до кримінального провадження матеріали службового розслідування за фактом відмови представником Генеральної прокуратури України Олександром Козубом від апеляційної скарги на рішення Приморського районного суду м. Одеса від 12.05.2015 у справі про встановлення факту смерті Малиновського, здійснено тимчасовий доступ до речей і документів – цивільної справи про встановлення факту смерті Малиновського.

Водночас слідчим потрібен додатковий час, щоб отримати доступ до матеріалів трьох кримінальних проваджень, я яких фігурує Малиновський; отримати у порядку тимчасового доступу до речей і документів матеріали, що є у володінні журналістів, якими виконано публікацію у інтернет-виданні (імовірно, йдеться про публікацію Bihus.Info); допитати як свідків колишніх працівників Генеральної прокуратури України, колишніх заступників Генерального прокурора України Дмитра Сторожука і Юрія Столярчука, народного депутата України Володимира Ар’єва; встановити місцезнаходження та оглянути постанову про зміну і визначення групи прокурорів від 07.07.2016 у кримінальному провадженні № 12014160480002769, доручення від 26.07.2016 за підписом Столярчука на представлення інтересів Генеральної прокуратури України у Приморському районному суді міста Одеси.

Строк розслідування закінчувався 13 грудня 2020. Суд погодився і да слідчим ще рік часу. 

У жовтні 2018 року стало відомо про затримання французькою поліцією та Європолом у місті Діжон українця Дмитра Малиновського, який в Україні фігурує у кількох кримінальних справах і декілька років вважався померлим. З’ясувалося, що чоловік інсценував власну смерть, а насправді проживав у Франції, де придбав собі середньовічний замку Шато де Ларошпо у Бургундії за 3 мільйони євро. Розкішний спосіб життя привернув увагу французьких правоохоронців, які з’ясували, хто він насправді. При обшуку в Малиновського вилучили Ролс Ройс 1965 року і три картини Сальвадора Далі. Після цього українська прокуратура скерувала запит на його екстрадицію.

Малиновський звинувачується у шахрайстві в особливо великих розмірах, фіктивному замінуванні суду та підробці документів. У 2015 році одеський суд за заявою дружини Малиновського визнав його померлим на території міста Луганська.

У червні 2019 журналісти Bihus.Info оприлюднили інформацію, що інсценувати смерть Малиновського допомогло тодішнє керівництво Генпрокуратури.

На початку 2016-го прокуратура разом зі слідчими Національної поліції провели обшук вдома у батьків Малиновського. На одному з вилучених телефонів знайшли закриту абонентську групу, в якій живий Малиновський спілкувався з батьками. Він надсилав одині відео і фото замку у Франції. Знайшлись навіть свідки, які бачили Малиновського живим у Каннах.

Прокуратура подала апеляцію на судове рішення, яким Малиновського визнали мертвим. Але у липні 2016 на засіданні Апеляційного суду Одеси прокурор Олександр Козуб, який прийшов з довіреністю від заступника генерального прокурора Юрія Столярчука, відмовився оскаржувати смерть Малиновського. Він аргументував свої дії відсутністю доказів, які би спростовували смерть Малиновського і закриттям кримінального провадження.

Журналісти Bihus.Info повідомили, що 6 червня 2016 року, за місяць до зміни складу групи прокурорів, на ім’я генпрокурора Юрія Луценка надійшов лист від нардепа від БПП Володимира Ар’єва. У листі, зокрема, стверджувалось, що Малиновський не має відношення до кримінальних справ, які сфабриковані проти нього екс-регіоналами, а сам Малиновський давно помер.

У спілкуванні з журналістами Ар’єв, що кілька разів зустрічався з Малиновським у Страсбурзі у 2016 році: «Він приїжджав до мене кілька разів у Страсбург. Мені його представили як людину, яку, скажімо так, переслідують в Україні, і потім я вже дізнався, що це за людина, і перестав з ним спілкуватись. Уже мені сказали, що він аферист». Виходило, що Ар’єв надіслав до ГПУ листа про смерть Малиновського після того, як побачив його живим. Наступного дня нардеп озвучив журналістам іншу версію, що насправді чоловік, який з ним зустрічався, представився не Малиновським, а його адвокатом.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com