Розстріл у Княжичах: керівництво поліції Києва фігурує у справі про фальсифікацію доказів

|
Версия для печатиВерсия для печати

Керівники столичної поліції, за версією слідчих, могли підробити службові документи, аби приховати докази щодо причин смертельної перестрілки між правоохоронцями у селі Княжичі.

Про це йдеться у рапорті слідчих Генеральної прокуратури України, який оприлюднено в блозі “Таємниці Слідства” Дмитра Реплянчука. 

Як довідався журналіст, після трагедії Генеральна прокуратура почала розслідування, аби з’ясувати, чому сталася перестрілка та хто винен у загибелі поліцейських. Прокурори дізналися, що керівники київської поліції, зокрема, начальник Андрій Крищенко, його тодішній заступник Віталій Стрижак, колишній начальник карного розшуку Леонід Курята та інші могли підробити офіційні документи після перестрілки, аби сфальсифікувати докази. 

“З метою приховання тяжких та особливо тяжких злочинів (…) організували складання та видачу завідомо неправдивих офіційних документів (планів, рапортів, та інших документів) про організацію проведення слідчих дій та заходів”, – зазначено в рапорті прокурора Дем’янюка, який отримало “Слідство.Інфо”. 

У Генеральній прокуратурі редакції підтвердили, що кримінальне провадження щодо підробки документів досі розслідується, але підозру поки нікому не оголосили. Також у ГПУ зазначили, що в зв’язку з реформою цю справу передали до Державного бюро розслідувань.

Журналісти звернулися за коментарем до начальника поліції Києва Андрія Крищенка, аби почути його версію щодо можливої підробки документів. Однак той не захотів спілкуватися на цю тему. 

“Розслідуванням займається Генеральна прокуратура України, зверніться за коментарем до них”, – сказав Крищенко.

Трагедія у Княжичах на Київщині сталася у ніч на 4 грудня 2016-го року. Київська поліція організувала  спецоперацію із затримання банди ймовірних грабіжників будинку, але під час її проведення між різними підрозділами поліції почалася перестрілка. Тієї ночі загинуло двоє поліцейських розвідників, двоє співробітників поліції охорони та командир групи спецпризначенців КОРДу.

Як пізніше встановило слідство, керівники спецоперації допустили численні порушення та помилки. Зокрема, помилилися з будинком, який мали грабувати злочинці, і не повідомили про проведення заходу місцевій поліції. 

Нині справа щодо перестрілки в Княжичах слухається в Броварському суді Київської області. На лаві підсудних — п’ятеро співробітників поліції, обвинувачених у трагедії. Зокрема, колишній начальник карного розшуку Києва Леонід Курята. Їм інкримінують організацію умисного вбивства поліцейських та службове недбальство. Та наразі жоден з них не перебуває під вартою.

Судові засідання проводяться приблизно раз на місяць. Однак через те, що деякі з обвинувачених чи їхніх адвокатів не приходить на суд, то засідання постійно відкладають. Відтак більш ніж за півроку судді навіть не змогли почати розглядати справу по суті.

Водночас деякі обвинувачені поліцейські після звільнення поновилися на роботі в поліції. Зокрема, 15 листопада 2018-го безпосередній керівник трагічної спецоперації Курята отримав нову посаду — став начальником поліції прифронтового Бахмута.

У грудні 2018-го журналісти “Слідства.Інфо” зробили розслідування-реконструкцію смертельної перестрілки у Княжичах. Також редакція отримала записи телефонних розмов між керівниками спецоперації у Княжичах. 

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]