СБУ розслідує, як на Київщині через схему з атошниками роздали 323 гектари

|
Версия для печатиВерсия для печати

 ГУ СБУ у м. Києві та Київській області розслідується розтрата більше 323 гектарів земельних ділянок, що належали державі.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу Дніпровського суду Києва від 15 листопада.

За версією слідства, службові особи Держгеокадастру Київської області з метою отримання неправомірної вигоди для себе створили та використовують злочинний механізм відчуження землі. А саме вільні земельні ділянки оформляють на підставних осіб віком до 45 років, які брали участь в антитерористичній операції на сході країни держави та мають статус учасника АТО. За винагороду від 500 до 1000 доларів США ці особи надають копії своїх документів (паспорт, ідентифікаційний код, посвідчення учасника бойових дій), а також згоду на представлення своїх інтересів в органах влади, що посвідчується нотаріальною довіреністю.

Встановлено один із епізодів такої схеми, що полягає у відчуженні більше 323 гектарів земель сільськогосподарського призначення в Києво – Святошинському районі Київської області на підставних осіб.

Ця земельна ділянка первинно належала ДП «Пуща – Водиця» та була виведена з балансу державного підприємства з метою подальшої приватизації. Надалі було підібрано 163 особи (за попередньою інформацією, частина з них є учасниками АТО), які за дорученням звернулися до Держгеокадастру в Київській області про надання їм цих ділянок у власність.  Майже одразу після отримання ділянок частина їх була переоформлена на інших власників.

Жоден із претендентів на землю не був зареєстрований у Київській області, на момент виділенні землі дехто вже був мертвий, що слідчі розцінюють як ознаки фіктивної участі цих осіб.

У серпні 2019 34 ділянки (близько 70 га землі) було внесено до статутного капіталу ТОВ «Фермери Київщини», пізніше реєстрацію скасовано.

4 вересня 2019 на всі 163 ділянки суд наклав арешт.

Але 5 вересня 2019 засновник і директор ТОВ «Люфт Супраст» передав 85 із 163 ділянок до статутного капіталу підприємства.  За даними слідчих, фактичними власниками ТОВ «Люфт Супраст» вживаються заходи щодо передачі корпоративних прав компанії з метою обійти заборону на відчуження цих 87 земельних ділянок. Відтак 100% статутного капіталу «Люфт Супраст» визнано речовим доказом і заарештовано.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com