СБУ розслідує, як на Київщині через схему з атошниками роздали 323 гектари

|
Версия для печатиВерсия для печати

 ГУ СБУ у м. Києві та Київській області розслідується розтрата більше 323 гектарів земельних ділянок, що належали державі.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу Дніпровського суду Києва від 15 листопада.

За версією слідства, службові особи Держгеокадастру Київської області з метою отримання неправомірної вигоди для себе створили та використовують злочинний механізм відчуження землі. А саме вільні земельні ділянки оформляють на підставних осіб віком до 45 років, які брали участь в антитерористичній операції на сході країни держави та мають статус учасника АТО. За винагороду від 500 до 1000 доларів США ці особи надають копії своїх документів (паспорт, ідентифікаційний код, посвідчення учасника бойових дій), а також згоду на представлення своїх інтересів в органах влади, що посвідчується нотаріальною довіреністю.

Встановлено один із епізодів такої схеми, що полягає у відчуженні більше 323 гектарів земель сільськогосподарського призначення в Києво – Святошинському районі Київської області на підставних осіб.

Ця земельна ділянка первинно належала ДП «Пуща – Водиця» та була виведена з балансу державного підприємства з метою подальшої приватизації. Надалі було підібрано 163 особи (за попередньою інформацією, частина з них є учасниками АТО), які за дорученням звернулися до Держгеокадастру в Київській області про надання їм цих ділянок у власність.  Майже одразу після отримання ділянок частина їх була переоформлена на інших власників.

Жоден із претендентів на землю не був зареєстрований у Київській області, на момент виділенні землі дехто вже був мертвий, що слідчі розцінюють як ознаки фіктивної участі цих осіб.

У серпні 2019 34 ділянки (близько 70 га землі) було внесено до статутного капіталу ТОВ «Фермери Київщини», пізніше реєстрацію скасовано.

4 вересня 2019 на всі 163 ділянки суд наклав арешт.

Але 5 вересня 2019 засновник і директор ТОВ «Люфт Супраст» передав 85 із 163 ділянок до статутного капіталу підприємства.  За даними слідчих, фактичними власниками ТОВ «Люфт Супраст» вживаються заходи щодо передачі корпоративних прав компанії з метою обійти заборону на відчуження цих 87 земельних ділянок. Відтак 100% статутного капіталу «Люфт Супраст» визнано речовим доказом і заарештовано.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]