Серед бенефіціарів крадіжки мільярда із банків Молдови фігурує невістка Ющенка

|
Версия для печатиВерсия для печати

Серед бенефіціарів крадіжки мільярда із банків Молдови фігурує ексневістка третього президента України Віктора Ющенка Єлизавета.

 

Про це повідомляє видання NewsMaker.

Так, лідер «Нашої партії» Ренато Усатий представив повну версію другого звіту американської компанії Kroll щодо розслідування крадіжки мільярда. Детективи компанії стверджують, що їм вдалося простежити шлях понад 30 млн доларів.

У звіті є детальний опис, як гроші з молдовських банків потрапляли до компаній, пов'язаних з екслідером Демократичної партії, олігархом Володимиром Плахотнюком, а іноді і прямо на його особисті рахунки та на рахунки громадян інших країн.

Зокрема, серед отримувачів грошей з молдовських банків на особисті рахунки виявилася колишня невістка Віктора Ющенка Єлизавета, зазначає Громадське.

Згідно з інформацією, вона отримала 50 тисяч доларів на свій рахунок в американському банку. Після розлучення з Андрієм Ющенком вона знову вийшла заміж і якийсь час жила в Америці. Журналістам говорила, що її новий чоловік — бізнесмен. У 2015 році у Молдові стало відомо, що з трьох банків - Banca de Economii, Banca Sociala і Unibank, які контролювали майже половину ринку банківських послуг, було виведено за кордон близько мільярда доларів.

Банки були ліквідовані, а кошти вкладникам і економічним агентам були повернуті коштом активів держави. Розслідуванням ситуації за рішенням Національного банку Молдови в 2015 році зайнялася міжнародна компанія Kroll.

Крім того, у парламенті Молдови створили спеціальну комісію з розслідування всіх обставин крадіжки коштів з молдовської банківської системи. Раніше Плахотнюк, який виїхав з країни відразу після оголошення про відставку колишнім урядом, заявив, що не планує йти з політики.

15 червня пресслужба Демократичної партії Молдови офіційно підтвердила, що Плахотнюк виїхав з країни. Допускають, що Плахотнюк втік до Лондона через Україну.

Увечері 14 червня відразу після оголошення про відставку попереднього уряду з аеропорту Кишинева вилетіло п’ять чартерних літаків. Окремі ЗМІ припускали, що на одному з них із країни вилетів Влад Плахотнюк. Один з літаків прямував у Москву, ще два літаки — в Україну (в Жуляни та Одесу).

В Молдові проросійська партія президента Ігоря Додона об’єдналася з проєвропейською силою і створила новий уряд. Протилежні за поглядами сили об'єдналися проти правлячої Демократичної партії та її лідера-олігарха Володимира Плахотнюка.

Коаліція проголосувала за «звільнення захопленої олігархами держави» і планує розслідувати «відмивання» коштів.

Конституційний суд Молдови тимчасово відсторонив Ігоря Додона від посади, призначивши в.о. президента експрем’єра Павла Філіпа. Рішення ухвалили через те, що Додон не розпустив парламент.

Призначений КС прем'єр Павло Філіп розпустив парламент, проте депутати це рішення не визнають.

Євросоюз визнав новостворені коаліцію та уряд Молдови. Україна до останнього не могла визначитись, який уряд Молдови визнавати. 14 червня підконтрольна Плахотнюку Демократична партія Молдови, яка фактично контролює Конституційний суд країни, відмовилась від влади, аби країна вийшла з політичної кризи.


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]