Середній бал українських студентів-медиків вдвічі нижчий ніж середні показники міжнародної порівняльної групи
![Версия для печати Версия для печати](/sites/all/modules/print/icons/print_icon.gif)
![](https://argumentua.com/sites/default/files/1233-750x499.jpg?1560901696)
Середній бал українських студентів-медиків – 27% – вдвічі нижчий ніж середні показники міжнародної порівняльної групи. Такими є результати тесту з основ медицини, який складали українські студенти-медики 15 березня.
Про цей йдеться в повідомленні прес-служби МОЗ.
Участь у міжнародному моніторинговому дослідженні якості медичної освіти взяли 6275 українських студентів з 19 медичних ЗВО. Це 88% усіх студентів 4 курсу спеціальності “Медицина”. Вони складали міжнародний іспит з основ медицини, який вимірює компетентність у фундаментальних дисциплінах, які є універсальними у всьому світі та позбавлені будь-яких національних особливостей.
Результати українських студентів – середній бал 27% – вдвічі нижчі ніж середній бал міжнародної порівняльної групи. 3518 студентів з Америки, Азії, Європи та Океанії, які входять до порівняльної групи, в середньому складають цей текст на 54%.
Результати дослідження (знеособлені, без персональних даних студентів) будуть надіслані в університети. Тож керівництво українських ЗВО зможе їх проаналізувати, порівняти рівень знань студентів за дисциплінами, виявити прогалини і вдосконалити освітні програми університетів.
Міжнародний іспит з основ медицини розробляє і перевіряє Національна рада медичних екзаменаторів ( NBME), тож неможливо дати хабара екзаменатору, а результати – підробити. Такий інструмент використовуватимуть у медичній освіті і надалі.
Цього року в липні міжнародний іспит з основ медицини в рамках єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЄДКІ) складатимуть студенти-медики 3 року навчання. Це 160 тестових завдань українською мовою у веб-форматі.
“Метою впровадження міжнародного іспиту є, по-перше, боротьба з корупцією в медичній освіті, адже іспит перевіряється анонімно за кордоном. По-друге, стимулювання університетів до розвитку, оновлення програм, підвищення якості викладання. Міжнародний іспит з основ медицини – це інструмент удосконалення, а не покарання”, - зазначив заступник Міністра Олександр Лінчевський.
Міжнародний іспит з основ медицини є важливою складовою ЄДКІ для студентів-медиків, адже унеможливлює корупцію при оцінюванні підготовки студентів:
- запитання до іспиту складаються міжнародною радою експертів,
- перекладаються на українську мову,
- доставляються в Україну під охороною,
- після складання тесту повертаються до Ради медичних екзаменаторів,
- результат складання іспиту підраховується Радою медичних екзаменаторів.
Медична освіта в Україні змінюється, і на це є великий суспільний запит. Відповідно до соціологічного опитування групи “Рейтинг”, яке відбувалося у червні 2018 року, більше 80% зазначили, що підтримують запровадження в Україні нової системи стандартизованих вступних іспитів для абітурієнтів медичних навчальних закладів, яка базується на основі міжнародних практик і підвищення вимог при вступі до медичних ЗВО. Стільки ж вважають, що випускний іспит на отримання диплому медика у навчальних закладах має бути складним (52% – дуже складним, 35% – скоріше складним).
МОЗ України для розвитку медичної освіти вже зробило такі кроки: впроваджено поріг для вступу на медичні спеціальні; прийнято стратегію розвитку медичної освіти; введено єдиний державний кваліфікаційний іспит для студентів-медиків, запроваджено безперервний професійний розвиток для лікарів.
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У п'ятниця в Україні сухо, вдень близько 0°С
- 19:03
- Людей на підконтрольній території України - 29 млн
- 18:05
- Азербайджан закриває шпигунський «Російський дом» в Баку
- 17:35
- Майже половина громадян вважають, що ситуація в Україні розвивається у неправильному напрямку (ОПИТУВАННЯ)
- 16:14
- Адвокат Комарницький заявив про «замовну брудну кампанію» проти нього, його родини і клієнтів
- 16:03
- Трамп особисто озвучить план США щодо завершення війни в Україні, - Келлог
- 15:19
- Винищувачі Mirage 2000 прибули в Україну
- 14:07
- Московська патріархія є інструментом гонінь та гібридної війни, - єрарх ПЦУ на конференції з релігійної свободи у США
- 12:04
- Дружина керівника управління ДБР Ігоря Гейди володіє нерухомістю вартістю сотні тисяч доларів, - розслідування NV
- 11:02
- НАБУ обшукує у "смотрящого" за Києвом
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.