Сергій Горбатюк готовий очолити ГПУ, — ЗМІ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Начальник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк відповів журналістам на питання, чи готовий він очолити Генеральну прокуратуру.

Про це він розповів в ефірі Радіо Свобода

«Це питання піднімалося ще в 2016-му, після відставки генерального прокурора Шокіна. Я говорив про те, що я хочу змін у Генеральній прокуратурі і я бачу, що вже суттєво можна досягнути результату, якщо керівник буде бажати цих змін, буде бажати, щоб закон дійсно був на першому місці, а не чиїсь вказівки, забаганки, прохання. І я хотів би цього досягти, в тому числі на посаді генерального прокурора, якщо б мені довірили цю посаду. Тому що зміни потрібні», – сказав він.

На питання, якими були б його дії в разі призначення, Горбатюк вказав на необхідність, на його думку, отримати аналітику злочинності і діяльності прокурорів по всій країні, а також вдосконалити кадровий відбір.

«В тому числі скорочення штатів і підвищення рівня оплати тих, хто займається безпосередньо роботою – процесуальні керівники, слідчі, тому що є величезна кількість прокурорів, які не займаються такою діяльністю і мають такі ж пільги й зарплату. І, відповідно, кадрові призначення тих людей, які б дійсно могли реалізовувати заплановане», – каже голова Управління спеціальних розслідувань.

Втім, він додав, що повноваження генерального прокурора певною мірою обмежує Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія.

«Величезна кількість призначень віддана на відкуп Кваліфікаційно-дисциплінарній комісії, притягнення до відповідальності винятково через них, звільнення винятково через них, тому генеральний прокурор навіть якщо й захоче і матиме достатні дані для того, щоб говорити, що та чи інша особа не відповідає посаді, то він не зможе цього зробити без рішення КДКП», – сказав Горбатюк.

Каденція генерального прокурора становить шість років. Чинний голова ГПУ Юрій Луценко посів цю посаду в травні 2016 року.

Формально зміна президента не є підставою для відставки генерального прокурора. Попри це, 22 квітня кандидат у президенти Володимир Зеленський, який, за попередніми даними, посідає перше місце за кількістю голосів, заявив, що «Луценко – це стара команда», і висловив намір призначати «нових людей».


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com