Що розповіли учасники переговорів щодо транзиту газу РФ
Напередодні, 21 січня Євросоюз, Україна та Росія провели у Брюсселі перемовини щодо транзиту газу з РФ до ЄС територією України з 1 січня 2020 року. Так як дія чинного контракту між "Нафтогазом" і "Газпромом" завершується 31 грудня.
Українську делегацію на переговорах очолював міністр закордонних справ Павло Клімкін. Свій підсумковий брифінг він почав із заяви про "весь маразм цих консультацій", а також про їхній "сюрреалізм". Такі вирази він пояснив тим, що їхнім тлом стало очікування російською стороною "політичних змін" в Україні, передає DW.COM.
РФ на переговорах представляв міністр енергетики Олександр Новак.
Чинний контракт було підписано за прем'єрства Тимошенко. В Україні її багато критикували за цей документ, а вона виступала на його захист. Клімкін же був дуже обуреним, що, за його словами, голова правління "Газпрому" Олексій Міллер "тричі наголосив на тому, що вони готові продовжити чинні контракти".
Сам Міллер з журналістами спілкуватися не захотів - після переговорів він, не зупиняючись, пройшов до виходу з Єврокомісії. А Олександр Новак лише висловив думку, що чинне законодавство України дозволяє подовжити нинішній контракт.
Утім, в Україні з 2009 року законодавство у газовій сфері цілковито змінилося. Так, у 2015 році ухвалили закон про ринок природного газу, який повинен запровадити вільну конкуренцію у цій сфері в країні за взірцем ЄС. Одним з ключових положень правил ЄС є незалежність оператора газотранспортної системи (ГТС). Нині ж цей оператор входить до складу "Нафтогазу". Тому в Україні планують провести "анбандлінг" "Нафтогазу", виділивши з його структури оператора ГТС. Проте чинний контракт з "Газпромом" цього не передбачає.
Тож Україні подовження чинного контракту не вигідне. Клімкін називає його "договорняком". Голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв, який давав брифінг разом з Клімкіним, був набагато стриманішим. Він висловив здивування пропозицією Міллера продовжити чинний контракт і наголосив, що його компанія готова розглядати майбутні угоди лише за умови їхньої повної відповідності законодавству ЄС, яке імплементують в Україні.
У цьому питанні Брюссель - на боці Києва. "Тут українська сторона має нашу цілковиту підтримку. Ми високо цінуємо їхні намагання цілковитої імплементації європейського газового права", - наголосив віце-президент Єврокомісії з питань енергетичного союзу Марош Шефчович. Він додав, що новий контракт "повинен відображати ці принципи, і це повинен бути такий саме контракт, як між "Газпромом" і західноєвропейськими компаніями".
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 15:03
- В Україні почав діяти Єдиний державний реєстр домашніх тварин
- 14:43
- Корумпована "зелена" влада знищила конфіскацію майна корупціонерів - це знущання верхівки над українцями та свідомий "кидок" західних партнерів
- 13:14
- "Належить олігарху": ЄБРР вирішив не фінансувати ДТЕК. А Зеленський брехав, що олігархів в Україні немає
- 12:16
- Це також "план внутрішньої стійкості" Зеленського: СБУшники купили два люксові мінівени майже по 3 мільйона
- 11:00
- Бутусов розповів, як влада залишила ЗСУ без мінометних мін: це афера на 25 мільярдів гривень (ВІДЕО)
- 10:32
- У Харкові затримано клірика упц мп - агента спецслужб рф (ФОТО)
- 09:02
- Росіяни на човнах форсували Оскіл і висадили десант південніше Новомлинська
- 08:43
- У Калузі дрони вразили НПЗ і завод "Тайфун", атакований Курськ
- 08:07
- Ворог окупував Катеринівку та Юріївку під Кураховим
- 20:00
- У понеділок опади лише на заході України
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.