Що розповіли учасники переговорів щодо транзиту газу РФ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Напередодні, 21 січня Євросоюз, Україна та Росія провели у Брюсселі перемовини щодо транзиту газу з РФ до ЄС територією України з 1 січня 2020 року. Так як дія чинного контракту між "Нафтогазом" і "Газпромом" завершується 31 грудня.

Українську делегацію на переговорах очолював міністр закордонних справ Павло Клімкін. Свій підсумковий брифінг він почав із заяви про "весь маразм цих консультацій", а також про їхній "сюрреалізм". Такі вирази він пояснив тим, що їхнім тлом стало очікування російською стороною "політичних змін" в Україні, передає DW.COM.

РФ на переговорах представляв міністр енергетики Олександр Новак. 

Чинний контракт було підписано за прем'єрства Тимошенко. В Україні її багато критикували за цей документ, а вона виступала на його захист. Клімкін же був дуже обуреним, що, за його словами, голова правління "Газпрому" Олексій Міллер "тричі наголосив на тому, що вони готові продовжити чинні контракти".

Сам Міллер з журналістами спілкуватися не захотів - після переговорів він, не зупиняючись, пройшов до виходу з Єврокомісії. А Олександр Новак лише висловив думку, що чинне законодавство України дозволяє подовжити нинішній контракт.

Утім, в Україні з 2009 року законодавство у газовій сфері цілковито змінилося. Так, у 2015 році ухвалили закон про ринок природного газу, який повинен запровадити вільну конкуренцію у цій сфері в країні за взірцем ЄС. Одним з ключових положень правил ЄС є незалежність оператора газотранспортної системи (ГТС). Нині ж цей оператор входить до складу "Нафтогазу". Тому в Україні планують провести "анбандлінг" "Нафтогазу", виділивши з його структури оператора ГТС. Проте чинний контракт з "Газпромом" цього не передбачає.

Тож Україні  подовження чинного контракту не вигідне. Клімкін називає його "договорняком". Голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв, який давав брифінг разом з Клімкіним, був набагато стриманішим. Він висловив здивування пропозицією Міллера продовжити чинний контракт і наголосив, що його компанія готова розглядати майбутні угоди лише за умови їхньої повної відповідності законодавству ЄС, яке імплементують в Україні.

У цьому питанні Брюссель - на боці Києва. "Тут українська сторона має нашу цілковиту підтримку. Ми високо цінуємо їхні намагання цілковитої імплементації європейського газового права", - наголосив віце-президент Єврокомісії з питань енергетичного союзу Марош Шефчович. Він додав, що новий контракт "повинен відображати ці принципи, і це повинен бути такий саме контракт, як між "Газпромом" і західноєвропейськими компаніями".

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com