Щонайменше п’ятеро вбитих на протестах у Білорусі, ще семеро у критичному стані - звіт правозахисників

|
Версия для печатиВерсия для печати

Щонайменш п’ятеро людей загинули та семеро - госпіталізовані у критичному стані після протестів у Білорусі.

Про це повідомляє білоруська служба "Радіо Свобода", про це йдеться у звіті правозахисного громадського об'єднання "Зьвяно".

Звіт присвячений порушенням прав людини на протестах у Білорусі у період з 7 до 14 серпня. Правозахисники знайшли у лікарнях Мінська 120 людей, госпіталізованих після протестів, та поспілкувалися з 30 з них.  

Офіційно влада підтвердила загибель на протесті лише одного протестувальника, Александра Тарайковського, ствержуючи, що він загинув від вибуху пристрою, який тримав у руках. Згодом Associated Press опублікували відео, з якого видно, що вибуху не було - Александра застрелили силовики.

Голова правління організації Тетяна Гацюра-Яворська розповіла, що 25-річному Александру Вихору з Гомеля, який помер невдовзі після затримання, відмовили у наданні медичної допомоги. З цього приводу, як і щодо загибелі Тарайковського, не проводилося розслідування, судово-медичну експертизу для встановлення причин смерті проводити відмовилися.

Імена ще трьох загиблих, про яких відомо правозахисникам, не вказуються. 

Правозахисники з інтерв’ю із постраждалими з’ясували, що людям, госпіталізованим з переломами рук, ребер, пораненнями ока та іншими травмами, які потребують негайної допомоги, вона надавалася через 6-12 годин.

Більшість постраждалих кажуть, що були затримані безпідставно і зазнали жорстоких побоїв кийками під час затримання, в автозаках та вже у відділках. 

Багато людей отримали травми та опіки від вибухів світлошумових гранат, які кидали безпосередньо в людей або близько до них, хоча протестувальники не були озброєні і не атакували силовиків. 

Також люди розповіли, що не мали доступу до адвоката. Багатьох відпустили у "швидкі" лише після підписання протоколу, де вони визнають, що чинили опір правоохоронцям та що брали участь у несанкціонованому заході. Також - що їм погрожували кримінальними справами у разі подання заяви про надмірне застосування сили і катування.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com