Шмигаль отримав припис від НАЗК через звільнення викривача корупції в "Енергоатомі"

|
Версия для печатиВерсия для печати

Національне агентство із запобігання корупції винесло приписи прем'єру Денису Шмигалю і т.в.о. президента "Енергоатому" Петру Котіну з вимогою повернути на посаду викривача корупції на підприємстві Олега Поліщука та знайти винних у незаконному звільненні.

Про це повідомило НАЗК у Telegram.

Котін підписав накази про притягнення до дисциплінарної відповідальності та звільнення уповноваженого із реалізації антикорупційної програми ДП "Енергоатом" Олега Поліщука після того, як той поскаржився в НАЗК та Міністерство енергетики на можливу корупцію у діях Котіна.

Голова НАЗК Олександр Новіков вніс припис прем’єр-міністру Денису Шмигалю з вимогою провести службове розслідування ситуації і притягти винних до відповідальності.

Також припис отримав т.в.о. президента "Енергоатома" Котін. Від нього вимагають скасувати накази про дисциплінарну відповідальність і звільнення Поліщука і провести власне службове розслідування з покаранням винних.

В агентстві наголосили, що звільнення Поліщука мало відбуватися за погодження НАЗК, але керівництво "Енергоатому" не надіслало до агентства відповідний запит. Також ДП мало повідомити НАЗК про притягнення уповноваженого до дисциплінарної відповідальності не пізніше 2 днів із моменту прийняття наказу, однак і цього не було зроблено.

Також, зазначають в агенції, звільненню передувало повідомлення Поліщука до Національного антикорупційного бюро про ознаки корупції з боку посадовців підприємства. Після цього він набув статусу викривача.

"Закон забороняє звільняти чи притягувати до дисциплінарної відповідальності викривача за повідомлення про можливі факти корупції. Аби встановити об’єктивну істину в цій справі, НАЗК надіслало до "НАЕК "Енергоатом" запити на надання інформації. Проте керівництво підприємства відмовилося їх виконувати" - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо: 2 липня 2020 року Поліщук поскаржився у НАЗК та Міністерство енергетики на можливі корупційні дії з боку т. в. о. президента "Енергоатома" Петра Котіна. Того ж дня Котін ініціював службове розслідування з одночасним відстороненням Поліщука. А згодом Поліщука звільнили.

Пізніше стало відомо, що прем'єр-міністр Денис Шмигаль доручив провести службову перевірку т.в.о. президента "Енергоатома" Петра Котіна через вчинення ним корупційного порушення.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]