Штраф за незаконний перетин кордону України зріс до 13,6 тис грн

|
Версия для печатиВерсия для печати

У вівторок, 27 лютого, Верховна Рада проголосувала в другому читанні і в цілому законопроект № 5442 щодо забезпечення прикордонної безпеки держави 251 голосами «за».

Документ, зокрема передбачає збільшення штрафів за опір прикордонникам і представникам громадських організацій, які охороняють кордон.

Відтак, «злісна непокора законному розпорядженню чи вимозі військовослужбовця або працівника ДПСУ під час виконання ним службових обов'язків», коли він охороняє кордон, буде тягнути за собою штраф 850-1700 грн (наразі - вдесятеро менше). Повторне порушення або групою осіб - 1700 - 5100 грн (наразі - 170-340 грн).

Дія статті розповсюджується також на прикордонників, які несуть службу на КПВВ на лінії розмежування, а також - членів громадського формування, які охороняють держкордон.

Зрозли також штрафи за порушення правил реєстрації та перебування в Україні іноземців та осіб без громадянства - з 510-850 грн до 1700-5100 грн.

За умисний в’їзд до України іноземцем попри заборону, штраф також складатиме від 1700 до 5100 грн.

Якщо іноземець спробує перейти кордон поза пунктом пропуску чи за підробленими документами - штраф складатиме від 3,4 тис. до 8,5 тис. грн (наразі - від 1,7 до 3,4 тис. грн). Повторне порушення протягом року або групою людей - від 8,5 тис.-13,6 тис. грн.

Разом з тим, якщо при спробі перетнути держкордон іноземець не порушив Кримінальний кодекс, його мають відправити до країни попереднього перебування, а до України заборонити в'їжджати на 5 років (зараз - від 3 до 5 років).

Порушення порядку в’їзду до тимчасово окупованих територій – 3,4 тис.-5,1 тис. грн (зараз мінімальний штраф складає 1,7 тис. грн). Повторно групою осіб або протягом року - до 8,5 тис. грн. Але ці штрафи зможуть накласти тільки протягом трьох місяців з дня виявлення порушення - і не пізніше року із дня вчинення.

Незаконний в’їзд до зони проведення Антитерористичної операції вперше - 510-850 грн, повторно протягом року або групою - 850-1190 грн.

Якщо іноземець із порушеннями намагався потрапити до тимчасово окупованої території/ зони проведення АТО - чи виїхати звідти, йому забороняють в'їзд до України на 3 роки. Порушить цю заборону - ще на 10 років.

Серед іншого в Адміністративний кодекс вноситься норма про те, що штраф мають виписати протягом доби після виявлення порушення (наразі немає часових обмежень).

Згідно документа прикордонники матимуть нагрудні відеокамери, як і у представників Нацполіції.

Документ набирає чинності наступного дня після його публікації в офіційному виданні Однак, штрафувати за незаконний в'їзд до зони проведення АТО можна буде ільки через три місяці післявведення в дію законопроекту.

«Аргумент»


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]