Скандальний екс-голова “Нафтогазу” виявився співвласником готелю Hyatt

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Колишній глава НАК «Нафтогаз України» Олег Дубина виявився співвласником п'ятизіркового готелю Hyatt в центрі Києва.

Про це стало відомо з матеріалів судового розгляду між засновниками Індустріального союзу Донбасу Сергія Тарути, Віталія Гайдука і Олега Мкртчана у Високому суді Лондона, повідомляє Liga.net.

Згідно з інформацією, бізнесмени оскаржують поділ грошей від продажу 50%+2 акції в корпорації ІСД у 2010 році групі російських інвесторів.

Фінансував угоду російський ВЕБ. Сума угоди — 2,7 млрд доларів, випливає з матеріалів справи, яку розглядає Високий суд Лондона. Продавцями акцій ІСД росіянам виступали Тарута і Мкртчан. Перед цим вони викупили частку Гайдука за 950 млн.

Віталій Гайдук і його дружина Олена вважають, що партнери не доплатили при виході з бізнесу близько 1 млрд доларів.

Тарута подав перехресні позови до Гайдука і Мкртчана, в яких вимагає половину акцій в столичному п'ятизірковому готелі Hyatt і Української гірничо-металургійної компанії, про що нібито домовилися сторони.

Готелем Hyatt володіє компанія «Нові інжинірингові технології» (НІТ). Як наголошується в матеріалах суду, Гайдук передав 24,5% в НІТ кіпрській компанії Prandicle Limited Олега Дубини.

Prandicle Limited офіційно володіє 24,5% акцій НІТ з 2012 року.

Крім того, 25,5% НІТ належить компанії Roselink Limited, в наглядовій раді НІТ її представляє Гайдук. Ще 50% акцій НІТ з 2012 року записано на кіпрську Potena Holdings Limited, яку в НР представляють екс-менеджери ІСД і компанії Регіон Сергій Удовенко та Ольга Щиголева. Власник Регіону — Олег Мкртчан.

Інформацію про те, що Дубина володіє Prandicle Limited можна підтвердити в реєстрі юросіб Міністерства юстиції України.

До 21 травня Prandicle Limited також була єдиним засновником іншої компанії — «Індустріальні інвестиції ХХІ століття», її бенефіціаром в реєстрі власників значився Олег Дубина.

21 травня в реєстр були внесені зміни: Дубина став володіти фірмою «Індустріальні інвестиції ХХІ століття» безпосередньо. Prandicle Limited - зникла з числа засновників.

З кінця 2007 року Дубина керував НАК “Нафтогаз України” до 2010 року. НАК “Нафтогаз” він очолив за квотою “Блоку Юлії Тимошенко”. На час, коли Дубина очолював підприємство, припала “газова криза”, а також підписання договору, за яким Україна зобов’язана була купувати газ у Російської Федерації за рекордною на той момент ціною – 450 доларів.

Через чотири роки після свого звільнення з “Нафтогазу” Олег Дубина раптово згадав, що підприємство не повністю з ним розрахувалося. Він не отримав “заслужену” премію. Згідно з контрактом, “за ефективність управління” йому належав один відсоток від річного прибутку підприємства.

Гроші екс-голова “Нафтогазу” обіцяв витратити на щось корисне для української армії. Наприклад, придбати танк, а якби дозволили гроші, то навіть два. Щоправда, ВСУ так і не дочекалися обіцяного озброєння імені Дубини.

«Аргумент»


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]