«Схеми» розповіли про новоспеченого «українця-олігарха» Фукса

|
Версия для печатиВерсия для печати

Бізнесмен Павло Фукс, який нажив своі статки в Росії стверджує, що відмовився від громадянства РФ і з 2017 року начебто вже не сплачує податків у Росії. Більше того, заявляє, що отримав український паспорт та має бізнес-інтереси в Україні.

Про це йдеться у розслідуванні «Новий український олігарх?» програми «Схеми» (спільний проект Радіо Свобода та каналу «UA:Перший»), пише Радіо Свобода.

Відповідно до офіційної біографії, Павло Фукс народився у Харкові, але тривалий час прожив у Росії, де й заробив свій капітал. На сайті московської будівельної корпорації MOS CITY GROUP він і досі зазначений як голова ради директорів. А згідно з відкритими даними російського єдиного державного реєстру юросіб, є одним із засновників компанії. Найвідоміший її проект – хмарочоси «Москва-сіті».

Це не завадило Фуксу повідомив журналістам, що активів у Росії він вже не має і нещодавно відмовився від російського громадянства, оскільки у 2015 році отримав новий український паспорт: «У мене було два роки, щоб я визначився – я його здаю чи я здаю російський. Я в рамках законодавства України повністю все виконав. Я відмовився від російського паспорта».

З власних джерел програмі «Схеми» стало відомо, що Фукс може мати інтерес до газовидобувної компанії «Укрнафтобуріння», Сахалінського газового родовища, яке входить в орбіту інтересів бізнес-партнера родини міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та його соратника по партії «Народний Фронт» Ігоря Котвіцького, та у приватизації Одеського припортового заводу – якщо не для себе, то для своїх бізнес-партнерів. Окрім того, раніше видання «Економічна правда» з посиланням на власні джерела повідомляло, що частина компаній, зокрема «Девон», «Голден Деррік» та «ДВ Нафтогазовидобувна компанія», також перейшли у власність Фукса.

Журналісти «Схем» зафіксували, як 22 листопада 2017 року Павло Фукс прилетів одним приватним літаком з Женеви до Києва із народним депутатом Віталієм Хомутинником та головою правління «Укрнафтобуріння» Михайлом Бакуненком. При цьому сам Фукс причетність до компанії «Укрнафтобуріння» спростовує.

«Михайла Бакуненка знаю, так. Але бізнес-проекти нас не пов’язують», – заявив він.

Окремо запевнив, що його частки в цій компанії немає, однак бізнесмен «розглядає це питання». Так само Фукс у коментарі журналістам «Схем» спростовував й інформацію щодо причетності до інших зазначених українських активів, водночас, у розмові не приховував, що має в Україні бізнес-інтереси.

«В Україні я сьогодні маю інтерес, бо сьогодні тут дуже вигідно все купувати. Через два-три роки Україна буде як європейська країна по вартості будь-яких активів, які є», – зазначив Павло Фукс.

За словами головного редактора «РБК-Україна» Сергія Щербини, українськими активами цей бізнесмен почав цікавитись після Революції гідності і початку російської агресії. Відтоді в українських інтернет-ЗМІ «Економічна правда» та «ЛІГАБізнесІнформ» стала з’являтись інформація про придбання Фуксом підприємств на території України.

Уперше до рейтингу найбагатших українців за версією журналу «Фокус» Павло Фукс увійшов у 2017 році за підсумками 2016-го – і одразу посів 24 позицію. Його статки оцінили у 270 мільйонів доларів.

Журналісти програми «Схеми» зафіксували, що бізнесмен Фукс навідується до Адміністрації президента, відвідує Міністерство внутрішніх справ та ресторан в урядовому кварталі одночасно з народним депутатом Олександром Грановським, а також літає одним літаком з депутатом Віталієм Хомутинніком.

«І хоча сам Фукс переконує, що з депутатом Грановським співпрацює лише у соціальних проектах, МВС відвідує начебто через особисті справи і не пам’ятає, чи був у Адміністрації президента, його ймовірні гучні придбання – теперішні та майбутні – можуть свідчити про реальні зв’язки Павла Фукса, адже олігархом в Україні без впливових друзів та перепустки у найвищі кабінети ще не ставав ніхто», – йдеться у розслідуванні.

«Аргумент»


 В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У суботу в Україні хмарно з проясненнями, дощі в центрі та на півдні
18:08
Смерть на колесах: чому китайські електромобілі становлять серйозну загрозу для нашої безпеки
17:04
"Після перемоги Революції Гідності": чому по Татарова, Портнова та інших зрадників з цієї кодли українці все одно прийдуть
16:58
Продаж картин Медведчука, які мають музейне значення, буде зупинений - АРМА
16:05
Генерал СБУ, покидьок Ілля Вітюк у 2014 році знімав Майдан з боку «Беркута» - Слідство.Інфо
15:33
Олександр Чупак: Чому держава не спроможна розв’язати демографічну проблему
13:18
Новини агентури ФСБ: нардеп Артем Дмитрук співпрацює зі священником УПЦ МП Чертиліним, якого підозрюють у держзраді, – Bihus.Info
12:18
Геть від москви: Молдова скоротила зовнішні торговельні відносини з рф до 3%
11:02
Перше збиття Ту-22М3 у повітрі: ЗСУ вразили літак за 300 кілометрів від України (ВІДЕО)
10:54
Ракетний удар рф по Дніпру та області: вбито 9 осіб, зокрема 3 дітей, понад 25 дістали поранення

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]