Слідчі ДФС: Альфа-Банк допомагає бізнесу ухилятися від сплати "зарплатних" податків

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Згідно з ухвалою Шевченківського райсуду м. Києва від 12.06.2020, в слідчому управлінні фінансових розслідувань Офісу великих платників податків ДФС перебувають матеріали кримінального провадження №32018100110000224 від 13.12.2018 щодо службових осіб Альфа-Банку та інших банків, які, за версією слідства, діючи за попередньою змовою з іншими невстановленими особами, здійснюють виплати (нарахування) грошових коштів найманим працівникам суб`єктів господарювання на картки для виплат “без утримання, нарахування та сплати відповідних податків та зборів, що призводить до ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах підприємствами реального сектору економіки” (цитата).

За висновками слідства, службові особи Альфа-Банку налагодили “стійку схему направлену на пособництво в ухиленні від сплати податків підприємствами реального сектору економіки, під час здійснення виплати тіньової заробітної плати” (цитата).

Нижче - витяг з ухвали суду від 12.06.2020, в якій наводяться дані слідчих ДФС, якый приводтить видання FINBALANCE:

“Грошові кошти направлені на виплату неофіційної заробітної плати є прихованим об`єктом оподаткування, формуються за рахунок надходження необлікованих коштів, отриманих від основного виду діяльності підприємств реального сектору економіки. В подальшому частина отриманих коштів від основного виду діяльності перераховується за безтоварні операції, що не є об`єктом оподаткування ПДВ наприклад, таких як сплати за фінансові послуги, сплата за фінансовий кредит, надання фінансових гарантій та ін., або ж звичайною послугою інкасації доставляється до каси АТ "АЛЬФА-БАНК".

В подальшому виплати здійснюються електронною розсилкою коштів на картки для виплат, імітуючи власні поповнення кожною особою самостійно. Співробітники банку надають для заповнення бланки електронних реєстрів стосовно найманих працівників та інших осіб яким перераховуються кошти, після чого співробітники бухгалтерії підприємств реального сектору економіки самостійно заповнюють зазначені реєстри та надсилають їх в електронному вигляді до банку. Після перевірки зазначених реєстрів, за безпосередньої участі IT-спеціалістів банку здійснюється розсилка коштів на картки для виплат співробітникам підприємств реального сектору економіки. Розсилка здійснюється автоматично імітуючи готівкове поповнення через ПТКС(ПОС)-термінал ( програмно-технічний комплекс самообслуговування). За хвилину з одного терміналу здійснюється до тисячі розсилок, імітуючи готівкове поповнення.

На відділеннях АТ "АЛЬФА-БАНК" менеджери з продажу банківських продуктів - спеціалісти банку, здійснюють активний продаж послуги по обслуговуванню зарплатних проектів як офіційної частини, так і розсилки коштів на картки для виплат. Також в банківській установі розроблено система преміювання (заохочення) співробітників банку за результатами залучення клієнтів на зарплатні проекти, обов`язково в тому числі на неофіційні.

В свою чергу посадові особи АТ "АЛЬФА-БАНК" отримують комісійну винагороду у розмірі близько 2-2,5% з перерахованих коштів.

Використовуючи вищезазначений механізм, державному бюджету України завдано збитки в особливо великих розмірах безпосередніми користувачами зазначеної злочинної схеми створеною групою осіб за попередньою змовою.

З огляду на вищевикладене, в діях злочинної групи, створеної за попередньою змовою з невстановленими особами, до якої входять службові особи АТ "АЛЬФА-БАНК", та користувачі - службові особи підприємств реального сектору економіки та керівники інших суб`єктів господарської діяльності, вбачаються ознаки складу злочинів передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 5 ст. 27, ч.2 ст. 364, ч.5 ст. 27, ч. 3 ст. 212 КК України, у вигляді умисного ухилення від сплати ПДФО, військового збору, єдиного соціального внеску в особливо великих розмірах, шляхом виплати тіньової не облікованої заробітної плати, за пособництва службових осіб АТ "АЛЬФА-БАНК", та їхньої змови з невстановленими особами з метою умисного ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах

Суть схеми в умисному ухиленні від сплати податків в період І - ІІІ кварталів 2019 року службовими особами підприємств реального сектору економіки за попередньою змовою з службовими особами АТ "АЛЬФА-БАНК" полягає в наступному: підприємствами укладено ряд договорів на предмет виплати офіційної заробітної плати - пакетної програми в ряді комерційних банків України. Однак встановлено, що окрім офіційної заробітної плати, всі працівники підприємства отримують не обліковану заробітну плату шляхом отримання грошових коштів на картку для виплат, яка отримується паралельно з зарплатним проектом за вказівкою керівництва підприємства під час працевлаштування на роботу.

Встановлено, що у кожного співробітника є у наявності по 2 банківські картки:

на першу банківську картку для виплати офіційної заробітної плати, що відкрита в різних комерційних банках переважно АТ "АЛЬФА-БАНК", надходять кошти відповідно до посадових окладів працівників(переважно мінімальна заробітна плата), з зазначених коштів утримуються відповідні ПДФО, Військовий збір, та на який нараховується Єдиний соціальний внесок, який сплачують підприємства реального сектору економіки.

на другу банківську картку - картку для виплат, рахунки якої відкрито в АТ "АЛЬФА-БАНК", надходять кошти не облікованої заробітної плати, без відповідних утримання та сплати Військового збору, ПДФО, та які не враховуються при нарахуванні Єдиного соціального внеску. Грошові кошти, переважно нараховуються від 5000 гривень на місяць.

Грошові кошти направлені на виплату неофіційної заробітної плати є прихованим об`єктом оподаткування, формуються за рахунок надходження не облікованих коштів, отриманих від основного виду діяльності - роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах побутової техніки. В подальшому частина отриманих коштів від основного виду діяльності перераховується за безтоварні операції, що не є об`єктом оподаткування ПДВ наприклад, таких як сплати за фінансові послуги, сплата за фінансовий кредит, надання фінансових гарантій та ін.

Так один раз на місяць, по факту накопичення безготівкових грошових коштів бухгалтерії підприємств реального сектору економіки формує відповідні реєстри на перерахування грошових коштів юридичним особам які не є платниками ПДВ, позиціонують себе як інструменти фінансового ринку, а також доставляють готівку в відділення АТ "АЛЬФА-БАНК", для подальшого перерахунку коштів на картки працівників для виплати тіньової заробітної плати, та реєстри у яких зазначено ідентифікаційні ознаки найманого працівника, сума виплати, номер карткового рахунку для виплат. Кошти тіньової заробітної плати надходять на картки для виплат, від одного разу на місяць платежами від 5000 гривень на місяць, в залежності від виробітку та виконання планів з реалізації товарів.

Під час допиту в якості свідків співробітників підприємств реального сектору економіки, а саме ТОВ "САВ-ДІСТРИБЬЮШН" (код 35625082), ТОВ "СТИЛЬ-Д" (код ЄДРПОУ 32014082), ТОВ НВО "Вертікаль" останні повідомляли, що грошові кошти, що надходили на їхні банківські картки - це заробітна плата з підприємств на яких вони працювали, самостійно вказані картки не поповнювали та нікого на це не уповноважували.

Також під час допитів останні надавали роздруківку по рахунку своїх банківських карток, з яких було видно, що кожен місяць на них заходили грошові кошти з призначенням платежу " поповнення готівковими коштами в терміналах ПТКС №8, 14, 19, 22, 23, 53, 135, 143, 157".

«Аргумент»


В тему:

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]