"Слуга народу" - лідер на парламетнських виборах в усіх регіонах та серед усіх вікових груп

|
Версия для печатиВерсия для печати

Партія "Слуга народу" стала лідером на парламентських виборах в усіх регіонах України, а також серед усіх вікових груп населення.

Про це свідчать демографічні результати національного екзитполу парламентських виборів, проведеного 21 липня Фондом "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва", Київським міжнародним інститутом соціології та Українським центром економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова, оприлюднені на пресконференції в Укрінформі.

Так, за даними екзитполу, переможцем в усіх регіонах стала партія "Слуга народу" (39,4% підтримки на заході, 45,5% - у центральному регіоні, 50,2% - на півдні, 37,6% - на сході). Партія "Опозиційна платформа "За життя" найбільше підтримки здобула у східному регіоні - 30,3%, найменше - на заході - 2% підтримки. Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" найбільше підтримували виборці на заході України - 9,9%, найменше - на сході (3,1%). За партію "Європейська солідарність" також найбільше голосували у західному регіоні (12,7%), найменше - на сході (4,4%). Партія "Голос" найбільше підтримки здобула на заході (14,1%), найменше - на сході (2%).

За даними дослідження, партія "Слуга народу" також є лідером серед жителів населених пунктів різного типу і розміру. Але найбільше підтримки політсила здобула у містах з населенням від 100 тис. (47,6%) та селах (47,5%). Партію "Опозиційна платформа "За життя" більше підтримували жителі населених пунктів до 100 тис. населення (21%), ВО "Батьківщина" - у селах (9,8%), "Європейська солідарність" - в обласних центрах (13%), як і партію "Голос" - 8,9%.

Партія "Слуга народу" також є лідером серед виборців в усіх вікових групах, але найбільше у наймолодшого електорату віком від 18 до 29 років - 58,8%. Серед виборців віком 30-39 років партія набрала 53,5% підтримки, 40-49 років - 48,4%, 50-59 років - 42,7%, 60 і старші - 32,7% підтримали "Слугу народу".

"Опозиційна платформа "За життя" найбільше підтримки здобула серед виборців, старших за 60 років - 20,1%, у Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" найбільше виборців також серед електорату старше 60 років - 11,6%. За "Європейську солідарність" частіше голосували у віковій групі 40-49 років - 11,2%, партію "Голос" - виборці 30-39 років (9,5%).

Партія "Слуга народу" підтримало більше жінок, ніж чоловіків (46% проти 41,7%). У решти партій, що походять до парламенту, відмінності за статтю незначні - у межах похибки вибірки.

Також соціологи проаналізували структуру виборців за рівнем освіти. Так, партія "Слуга народу" є лідером в усіх освітніх групах, але найбільше - серед електорату з незакінченою вищою освітою (52,9%). "Опозиційна платформа "За життя" більше підтримки здобула серед виборців з середньою спеціальною освітою (13,8%), ВО "Батьківщина" більше підтримали виборці з повною загальною середньою освітою (9,7%), "Європейську солідарність" - виборці з вищою освітою (12,8%), партію "Голос" - електорат з вищою освітою (8%).

Національний екзитпол під час парламентських виборів-2019 проводився Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва в рамках проєкту "Національний екзит-пол 2019", що здійснюється за фінансової підтримки Програми сприяння громадській активності "Долучайся!", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні, Представництва Європейського Союзу в Україні, Міжнародного фонду "Відродження", Посольства Канади в Україні.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]