"Слуга народу" провалила важливу правку, відсутність якої унеможливлює реформу судової системи

|
Версия для печатиВерсия для печати

Рада провалила голосування за правку, яка давала міжнародним експертам право вето під час рішення про звільнення недоброчесних членів Вищої ради правосуддя, таким чином рішення про звільнення прийматимуть самі члени ВРП.

Про це повідомляє ЦПК.

Текст правки №195: "Рішення про звільнення члена Вищої ради правосуддя вважається прийнятим, якщо подання не буде відхилене на спільному засіданні Вищої ради правосуддя та Комісії з питань доброчесності та етики більшістю голосів учасників засідання за умови, що за це проголосувало принаймні два міжнародні експерти – члени Комісії з питань доброчесності та етики". 

Правку №195 народного депутата Руслана Стефанчука до законопроєкту щодо судової реформи №1008 врахував комітет Ради, однак парламентарі не проголосували за неї.

Без цієї правки рішення про своє звільнення фактично прийматимуть самі члени ВРП. 

На думку експертів ЦПК без цієї правки неможлива "реальна судова реформа".

Експертка ЦПК Галина Чижик: "реальна судова реформа неможлива без перезавантаження Вищої ради правосуддя. Очевидно, що без вирішального слова міжнародників в етичній комісії, ці засідання будуть фікцією. Адже члени ВРП не будуть голосувати за своє ж звільнення".

До етичної комісії, згідно із законопроєктом, мають входити 3 члени ВРП та 3 міжнародних експерти.

Що було раніше: Законопроєкт почали розглядати 15 жовтня - Рада весь день розглядала пропоновані правки. У вівторок парламентарі розглянули 189 правок із 330. Президентський проект закону продовжили розглядати 16 жовтня.

15 жовтня голова Верховного суду Валентина Данішевська з трибуни ВР виступила проти прийняття законопроекту. За її словами, 19,5 тисяч ув’язнених чекають на судове рішення, 4 млн громадян України щорічно звертаються до судів, 2 тисячі суддів не вистачає у судовій системі, а перезавантаження Верховного суду вплине на стабільність судової системи.

Нагадаємо, що посольствах ЄС і Канади в Україні розкритикували низку положень законопроекту №1008.

Посли написали листа на ім'я голів комітетів Ради з питань правової політики Ірини Венедіктової та з питань правоохоронної діяльності Дениса Монастирського.

Дипломати, зокрема, вказали на безпідставність скорочення кількості суддів Верховного Суду й застосування люстрації до членів ВККС.

Данішевська  раніше скаржилася, що не може поспілкуватися із президентом Володимиром Зеленським щодо його політики по відношенню до Верховного суду.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]