Слуги, ОПЗЖ, Довіра та За майбутнє зробили крок на шляху скасування безвізу

|
Версия для печатиВерсия для печати

Депутати 239 голосами проголосували за кандидатів в конкурсну комісію з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, запропонованих Слугами народу, ОПЗЖ, Довірою та За майбутнє: усі вони не відповідають закону. Цим самим ВРУ зробила крок до скасування безвізу та співпраці з МВФ

Про це повідомляє Центр протидії корупції. Свої застереження висловив посол ЄС, нагадавши про те, що доброчесна комісія для обрання керівника САП є умовою безвізу та макрофінансової допомоги ЄС на суму 1.5 млрд євро.

Перед голосування і в попередні рази, і цього разу свої застереження висловив посол ЄС, нагадавши про те, що доброчесна комісія для обрання керівника САП є умовою безвізу та макрофінансової допомоги ЄС на суму 1.5 млрд євро. Його підтримали посли Великої сімки. Своє занепокоєння висловили ряд впливових європейських депутатів. Також таке голосування заморожує співпрацю з Міжнародним валютним Фондом, зокрема, наступний транш в розмірі 1.6 млрд доларів.

Все це не стало аргументом для Верховної Ради та монобільшості. Фракцію Слуг Народу в цьому підтримали депутати від очевидно проросійських та проолігархічних ОПЗЖ Довіри та  “За майбутнє”.

В обраних Радою кандидатів немає досвіду в антикорупційній сфері, а також вони не мають бездоганної ділової репутації, високих професійних та моральних якостей, суспільного авторитету.  5 з 7 кандидатів раніше були вже провалені під час голосування парламентом. Тим не менше фракція Слуга Народу подала вже провалених раніше людей повторно. Для того, щоб знайти достатньо голосів, до списку додали 2 кандидатів від групи “За майбутнє”, яка підконтрольна олігарху Ігорю Коломойському. 

“Те що фракція Зеленського попри численні застереження міжнародних партнерів делегувала тих же осіб, що не відповідають закону, втретє, свідчить, що такий сценарій був реалізований з подачі Офісу Президента. Отже, Зеленський свідомо штовхає країну на співпрацю з проросійськми силами та розірвання стосунків із Заходом. Сьогоднішнє рішення парламенту сворило в Раді нову проросійську коаліцію”, – коментує голова правління ЦПК Віталій Шабунін

Хто такі члени комісії та чому більшість з них  не відповідають вимогам Закону

Слуга Народу 

Соболь Євген Юрійович

Євген Соболь – завідувач кафедри державно-правових дисциплін та адміністративного права ЦДПУ ім Винниченка. У квітні 2019 року разом із дружиною придбав однокімнатну квартиру, ринкова вартість квартири у тому ж районі складає близько 100 тис доларів. 

Дрозд Олексій Юрійович 

Олексій Дрозд працює начальником відділу докторантури та ад’юнктури Національної академії внутрішніх справ України. 

У своїй декларації вказує придбання земельної ділянки площею 0.24 га за 49 594 грн у селі Хотів Київської області 2017 року, хоча ринкова вартість земельної ділянки може бути значно вищою. Також 2018 року дружина придбала авто Volkswagen Golf 2015 року випуску за 179 тис грн. Сьогодні вартість уживаного авто такої ж марки значно вище та коливається від 265 тис. грн до 415 тис. грн. 

Також кандидат вказав що проживає у квартирі, яка належить його батькові Дрозду Юрію Васильовичу, ексзаступнику начальника УМВС Кіровоградської області, а сьогодні підприємцю з пожежної безпеки. 

Юрій Дрозд наразі є співвласником ТОВ “АПС-Київ” та ТОВ “АПС-Кіровоград”, які надають послуги з встановлення пожежної системи та обслуговування вогнегасників. Ці фірми перемагають на державних тендерах Так, ТОВ “АПС-Київ” отримало від держави понад 22 млн грн найбільше у 2018 та 2019 роках, підписавши договорів на 7,1 та 8 млн грн відповідно. ТОВ “АПС Кіровоград” всього отримали від держави понад 8 млн грн, найбільше у 2018 році – понад 3 млн грн. Іншими співвласниками є родина колишнього керівника Кіровоградського ДСНС Олександра Адамовича. Раніше йому також належала частка у ТОВ “Техногення безпека”, на сьогодні він є лише її керівником. 

В обох цих кандидатів відсутній антикорупційний досвід та залишилися питання до доброчесності та відповідно високих моральних якостей та суспільного авторитету.

Навроцький В’ячеслав Олександрович

В’ячеслав Навроцький  – професор кафедри теорії права та прав людини Українського Католицького Університету, є засновником та керівником громадських організацій Львівський форум кримінальної юстиції та Західноукраїнський центр примирення та правозахисту “Консенсус”. 

Тим же вимогам Закону не відповідають кандидати від ОПЗЖ, “За майбутнє” та “Довіри” 

ОПЖЗ

Гуджал Андрій Андрійович

До 2019 року працював в органах прокуратури, а після – став адвокатом. Оскаржує своє звільнення з прокуратури восени 2019 року, коли почалося очищення прокуратури. Ймовірно, він відмовився від проходження атестації або не пройшов її. 

В експрокурора, який хоче обирати керівника САП, явно є проблеми у деклараціях. У декларації за 2016 рік не вказав жодного житла у Києві або передмісті, хоча вже з березня 2016 року почав працювати у ГПУ.

Починаючи з 2017 року декларує користування квартирою у Софіївській Борщагівці площею 86 кв. м, власницею якої є Гуджал Ніна Петрівна (вірогідно, мати). При цьому вартість на дату набуття (як і саму дату) експрокурор не зазначив, а вартість за останньою оцінкою складає 305 тис грн, що є значно нижче за ринкову ціну квартир у цьому ЖК.

Судячи з декларацій Гуджал Ніни Петрівни за 2016 і 2017 роки, достатніх легальних доходів для придбання цієї квартири у неї не було. У своїй декларації вона не зазначала, що є депутаткою місцевої ради у Вінницькій області. Натомість, пише, що вона “пенсіонер”, намагаючись приховати хоча б частково свої декларації від зайвої уваги. А увагу є на що звернути – за 2016 рік при пенсії у 24 000 грн грошові активи її складали 20 000 доларів США.

У своїй автобіографії Андрій Гуджал зазначив, що його дружина є лаборантом у “Сінево”:  у 2018 році її дохід становив близько 7 тис. грн, у 2017 та 2016 – близько 10 тис. грн, а у 2015 – 12 тис. грн. З такими доходами вона в останній декларації вона зазначає про наявність 18 тис. дол готівки. 

При декларуванні авто Гуджала не вказав модель своєї “Мазди” та значно занизив її вартість, вказавши 8 тис. доларів. Хоча ціна навіть для найбільш дешевих і малих моделей вищі. 

Довіра 

Романюк Богдан Васильович

Богдан Романюк – доцент кафедри транспортного права та логістики Національного транспортного університету, кандидат юридичних наук, генерал-лейтенант.

Протягом 1977–1994 років Романюк обіймав керівні посади в центральному апараті МВС України: заступника, першого заступника начальника Головного слідчого управління, першого заступника начальника Головного штабу МВС України. Від 1994 до 1997 років – начальник УМВС у Львівській області. 1997 року відряджений до Міжвідомчого науково-дослідного центру з проблем боротьби з організованою злочинністю при Координаційному комітеті по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю при Президентові України (підпорядковується Раді національної безпеки і оборони України).

Богдана Романюка передусім пов‘язують із затриманням відомого серійного маньяка Онопрієнка, так званого “братковецького вбивці”.

За повідомленням ЗМІ, свого часу Романюка “попросили” піти з посади очільника Львівської міліції за нібито причетність до побиття учасників масових акцій націоналістичних сил.

За майбутнє 

Коваль Катерина Петрівна

Катерина Коваль з  2007 р.  є заступницею Голови Союзу юристів України, у той час коли Головою Союзу є Святослав Піскун. У 2010 була членом  Робочої групи з питань судової реформи, відповідно до Указу Президента №440/2010 від 24.03.2010 р.. До цієї групи також входили Андрій Портнов та Олена Лукаш. 

У 2011 році вказала 23 тис.грн доходу. Водночас, того ж року нею був придбаний за 326 тис. грн (14 річних доходів) новий позашляховик Hyundai Santa FE. Крім того, у її власності на той час перебували ще два авта: КІА Сееd, та Scoda Octavia (обидві 2007 р.в.)

Катерина Коваль вписувалась за попереднього голову ОАСКу Бочуна та голову ВАСУ Пасенюка. Розхвалювала “регіонала” Мірошніченка. 

Серед нагород пані Коваль вказала пам’ятну медаль «За заслуги у захисті прав і свобод громадян» Федеральної палати адвокатів Російської Федерації за сприяння міжнародного адвокатського співробітництва, та активну участь у правозахисній діяльності (2012 р.).

Бусол Олена Юріївна

Олена Бусол працює завідувачкою кафедри у Таврійському національному університет імені В.І.Вернадського. У 2016 році Олена Бусол подавалась на керівника АРМА, потім на заступника керівника ДБР проте одна з небагатьох не склала тестування. 

Чоловік Бусол Анатолій Васильович  з 1984 р. по 2005 р. служив в органах внутрішніх справ України. Підполковник міліції у відставці. З 2006 року працював головним спеціалістом управління кадрового забезпечення Державної судової адміністрації України.

 ЦПК


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

18:06
Микола Штейнберг: Про ХАЕС 5,6 імені Галущенка
16:09
Як поліція та прокурори воюють зі справжніми фронтовиками
14:03
РФ загрожує підводній інфраструктурі ЄС і Північної Америки - НАТО
12:17
Влада пообіцяла солдатам на фронті по 70 тисяч, але грошей на це ще нема
11:04
Законопроект про мобілізацію нарешті направили на підпис президенту
10:04
Скеровано до суду справу нардепа "Батьківщини" Ніколаєнка, який збив на смерть 18-річну дівчину на Житомирщині
09:34
Типовий український прокурор Олександр Гуцуляк стрімко багатіє під час війни, мешкає в котеджі за 18 мільйонів і їздить на авто преміум-класу – Bihus.Info
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 16 квітня
21:22
Шайка "непридатних до військової служби" виродків з України веде розкішне життя за кордоном, їм допомогли ВЛК, ТЦК і ГУР Буданова (ВIДЕО)
20:55
Єврокомісія погодила виділення Україні €50 млрд на реформи

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]