США готують санкції проти держборгу і держбанків РФ

|
Версия для печатиВерсия для печати

В Конгресі США почали підготовку нового пакета фінансових санкцій проти Росії, який радикально посилить діючий режим санкцій.

Відповідний законопроект підготували демократ Хоакін Кастро і республіканець Майк Тернер. Його текст розміщений в єдиній базі документів нижньої палати американського парламенту, пише finanz.ru.

Акт "Про солідарність з Великобританією проти порушень Росії" задуманий як відповідь на отруєння в Солсбері екс-полковника ГРУ Сергія Скрипаля, "безсовісні спроби уряду РФ порушувати міжнародні закони", "російську агресію", а також щодо "експатів, дисидентів і демократичних активістів".

Законопроект вимагає повної заборони для американських фізичних і юридичних осіб на будь-які операції з російським держборгом. Під санкції, згідно з документом, потрапляють боргові папери, випущені Мінфіном Росії, Центробанком або від імені Фонду національного добробуту, які мають термін обігу більше 14 днів.

Він також поширюється на облігації 7-и держбанків, які прирівнюються до суверенного боргу: це Ощадбанк, ВТБ, Газпромбанк, Банк Москви, Россельхозбанк, Промсвязьбанк і ВЕБ.

Документ також вимагає посилення санкцій проти самих держбанків: блокуються будь-які операції з кожноюї з семи кредитних організацій, включених в "чорний список".

Забороняються також угоди з їх активами (в тому числі що знаходяться в частковій власності), які знаходяться на території США або контролюються американською юрособою.

На відміну від попереднього санкційного закону, які було прийнято в серпні і також включав можливість санкцій щодо російського держборгу, новий документ значно жорсткіше.

Згідно CAATSA, Мінфіну США лише було доручено розглянути можливість заборони на вкладення в російські держоблігації. Відомство в означений термін - за півроку - підготувало доповідь, в якому повідомило, що такий крок недоцільний без підтримки з боку ЄС: якщо у європейських інвесторів збережеться можливість купувати високоприбутковий держборг РФ, це поставить американські банки і фонди в невигідне становище.
Новий же документ не допускає альтернатив: президент США "зобов'язаний" ввести санкції в разі його прийняття, йдеться в тексті.

За даними ЦБ, нагадаємо, іноземним інвесторам належить 34% всіх облігацій федеральної позики на загальну суму 2,27 трильйона рублів. З початку 2016 року нерезиденти вклали в ОФЗ близько 20 млрд доларів, купивши на ринку більше трильйона рублів.
«Аргумент»


 В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

16:24
Голову райсуду на Дніпропетровщині взяли на хабарі
16:15
Антитютюнові активісти заплуталися у власній бухгалтерії і не хочуть звітувати за отримані гранти
14:18
ПЦУ спростувала міф про те, що жінкам неможна перебувати у церква в брюках і з непокритою головою
12:59
Щільність застосування дронів на бахмутському напрямку небачена раніше — військовий
10:55
Шабунін: Офіс Генпрокурора закрив понад 1,2 тис. проваджень щодо бізнесу, проте лише 2 з них належать БЕБ, яке "стриже" підприємців
09:02
Офіс генпрокурора після аудиту закрив кожну п'яту справу проти бізнесу, найбільше "туфти" плодить ДБР "імені Татарова"
08:27
Українські чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова КМУ
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 25 квітня
20:00
У четвер дощитиме на Правобережжі, на півдні та на сході до +26°С
18:04
Випробування солідарністю - воно ще тільки чекає на Україну

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]