США призупинили навчання турецьких пілотів через купівлю російських С-400, - Reuters

|
Версия для печатиВерсия для печати

Сполучені Штати Америки вирішили припинити прийом нових військових пілотів з Туреччини для навчання з пілотування винищувачів-бомбардувальників F-35 у зв'язку з купівлею Анкарою зенітно-ракетних комплексів С-400 в Росії.

Про це повідомляє агентство Reuters з посиланням на джерела, передає Тиждень.

 

Зокрема, двоє американських посадовців, які говорили на умовах анонімності, зазначили, що рішення стосується лише тих пілотів та експлуатаційних бригад, які мали прибути у США в майбутньому.

 

Своєю чергою, турецький військовий персонал, який зараз проходить підготовку на авіабазі Люк в Арізоні, продовжує навчання.

 

Наголошується, що чотири турецьких пілоти зараз проходять навчання на авіабазі Люк. Ще двоє пілотів з Туреччини працюють на американській базі інструкторами. Також на авіабазі перебувають 20 громадян Туреччини, які відповідають за експлуатацію військових літаків.

 

Нагадаємо, США висунули ультиматум Туреччині, надавши Анкарі трохи більше двох тижнів для відмови від придбання російських зенітно-ракетних комплексів С-400 і купівлі американського аналога - системи протиракетної оборони Patriot.

 

11 травня глава управління зі зв'язків Адміністрації президента Туреччини Фахреттін Алтун заявив, що країна завершила процес закупівлі ракетних комплексів С-400 у Росії.

 

Сенатори США Джим Інгофф, Джим Ріш та Боб Менендес заявили, що на Туреччину накладуть санкції, якщо вона отримає поставки російських зенітних ракетних систем С-400.

 

Представник Пентагону Чарльз Саммерс заявив, що у разі завершення операції з придбання у Росії зенітних ракетних систем С-400 на Туреччину чекають "серйозні наслідки".

 

Також президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Анкарі потрібні російські зенітні ракетні системи С-400. Водночас турецький лідер підкреслив, що Туреччині також потрібні американські винищувачі F-35.

 

Раніше Конгрес США ухвалив рішення про заборону на продаж Туреччині винищувача п'ятого покоління F-35 у зв'язку зі зближенням Анкари з Москвою у військовій сфері.

 

28 квітня 2018 року державний секретар США Майк Помпео попередив главу МЗС Туреччини щодо придбання російської ракетної системи "земля-повітря". Помпео повідомив міністру закордонних справ Туреччини Мевлюту Чавушоглу, що система С-400, радари і ракетні батареї не будуть інтегровані з силами союзників НАТО в Анкарі та додав, що якщо влада Туреччини придбає цю систему у Росії може зіткнутися з санкціями, якщо буде купівля С-400. За словами турецьких оборонних службовців, Анкара та Москва підписали угоду, згідно з якою Росія має поставити до Туреччини дві системи С-400.

 

У відповідь Туреччина заявила, що погрози США не зупинять купівлю С-400 у РФ.

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]