Стало відомо про пряме втручання Кремля в роботу Синоду РПЦ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Російська "Новая газета" пише про "незвично прямолінійне втручання Кремля" в хід синодальної дискусії РПЦ 14 вересня, крментуючи заяву прес-секретаря президента РФ ДмітріяПєскова на церковну тему.

Видання відзначило, що приблизно в полудень, коли засідання вже було в розпалі, Пєсков заявив, що в Кремлі "відстежують" роботу Синоду і вважають "найкращим" сценарій "збереження єдності православного світу", пише Українська правда.

"Зазвичай патріархія і Кремль утрясали подібні питання кулуарно, і, якщо прес-секретарю президента довелося давати вказівки патріарху через телеефір, значить, протиріччя досягли серйозних масштабів", - пише "Новая газета".

При цьому, як зазначає автор, чутки про те, що патріарх Кирил "дратує Кремль" і тому в пресі час від часу з'являється компромат на нього, циркулювали давно.

"Після начальницького окрику патріарх змушений був трохи охолонути і відкласти на майбутнє повний і беззастережний розрив спілкування з Константинополем та іншими православними церквами, які його підтримають", - йдеться в тексті.

"Нова газета" зазначає, що нинішній розрив підноситься пастві як "неповний", попередній, тоді як канонічне право Православної церкви знає лише повний розрив - коли одна церква звинувачує іншу в єресі.

Видання також пише, що сенсацією стала відсутність на синоді предстоятеля УПЦ Московського патріархату митрополита Онуфрія, який послався на поганий стан здоров'я.

"Патріарх Кирил, схоже, йому не повірив, тому що, вітаючи київського побратима по відеозв'язку, заявив буквально: "Радіємо бачити Вас в силі і міцності!", - пише газета.

Крім того, за даними видання, на закінчення цього вітання Кирил сказав Онуфрію: "Ми будемо мати дискусію в синоді і потім, Ваше Блаженство, проінформуємо Вас про результати", - і припинив відеозв'язок.

"Коли на цю неввічливу фразу звернув увагу о. Андрій Кураєв, прес-служба патріархії спішно видалила її з офіційного відеозапису", - йдеться в статті.

Там також вказують на те, що пару тижнів тому під час візиту до Стамбулу патріарх Кирил не запросив з собою митрополита Онуфрія.

При цьому видання відзначає, що предстоятель УПЦ МП - начебто самокерованої церкви в складі Московського патріархату - є другим за статусом членом синоду РПЦ, відразу після патріарха.

Як повідомлялося, через ситуацію з наданням автокефалії Українській православній церкві з боку Константинополя синод РПЦ 14 вересня прийняв рішення про призупинення поминання патріарха Константинопольського за богослужінням Російської православної церкви.

У Київському патріархаті переконані, що розколу церкви після томосу, яким наразі лякає Московський патріархат, не буде, просто УПЦ МП може відійти від спілкування.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]