Стало відомо, про що домовились президенти України та Білорусі

|
Версия для печатиВерсия для печати

Білорусь є важливим торговельним партнером України, тому країни мають працювати не лише на рівні столиць, а й на рівні областей і окремих підприємств. Це дозволить збільшити товарообіг між країнами до 6-8 млрд доларів.

Про це Президент України Володимир Зеленський заявив під час Другого форуму регіонів України та Білорусі, повідомляє пресслужба глави держави.

"Очевидно, що подібний Форум слід проводити регулярно. Він зміцнює партнерство між нашими країнами в усіх сферах, і, що дуже важливо, не тільки на рівні двох столиць – Києва та Мінська, а й на рівні наших областей і окремих підприємств", – цитує пресслужба Зеленського.

Як зазначається, Президент також відзначив початок діяльності українсько-білоруської робочої групи з питань міжрегіонального і транскордонного співробітництва. "Білорусь – наш ключовий торговельний партнер. Товарообіг між нашими країнами за минулий рік перевищив 5 мільярдів доларів США. Я згоден з Олександром Григоровичем – ми можемо й повинні подолати позначку 6-8 мільярдів доларів", – наголосив Президент.

Він також зауважив, що це завдання адресоване спільній Міжурядовій комісії з торговельно-економічної співпраці. За його словами, найближчим часом буде оновлена українська частина цієї комісії.

За інформацією пресслужби, серед пріоритетів у торговельно-економічних відносинах України та Білорусі є співпраця у паливно-енергетичному комплексі, інфраструктурних і транспортних проєктах, промисловості, виробнича кооперація, а також взаємодія в аграрно-промисловому комплексі.

Володимир Зеленський запросив білоруських інвесторів до активної співпраці.

Своєю чергою, президент Білорусі Олександр Лукашенко також висловився за нарощування взаємного товарообігу. "Ми готові вести перемовини про збільшення постачання нафтопродуктів для ваших підприємств. Вважаю, що у майбутньому треба підтримувати спільні проєкти у цій сфері", – цитує Лукашенка пресслужба.

За його словами, під час сьогоднішніх перемовин у вузькому колі були обговорені альтернативні шляхи постачання вуглеводневої сировини зі світових ринків. "Значна частина наших переговорів стосувалася цієї теми, і ми домовилися, що не просто опрацьовуватимемо варіанти, а безпосередньо діятимемо. Це цілком природно й не спрямовано проти якихось інших країн – це наша потреба. Якщо хочете – це нинішня безпека двох країн", – наголосив президент Білорусі.

Крім іншого, на думку білоруського президента, є серйозне підґрунтя для взаємовигідної співпраці України та Білорусі в енергетиці, особливо після відкриття українського ринку електроенергії, у машинобудуванні та логістичній сфері.

"Географічне розташування наших країн відкриває гарні можливості для логістичної сфери. Транзитну привабливість Білорусі й України може посилити річкове судноплавство по Дніпру та Прип’яті, його інтеграція у міжнародний водний шлях Е-40", – зазначив Лукашенко.

Фото: president.gov.ua

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]