Степанов оголосив про наступний етап вакцинації з наступного тижня

|
Версия для печатиВерсия для печати

Україна перейшла до другого етапу вакцинації проти СOVID-19.

Про це в п’ятницю, 19 березня, повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час години запитань до уряду.

У листі очікування вакцинації перебувають понад 290 тисяч українців.

“Ми перейшли до другого етапу вакцинації. З наступного тижня розпочинається робота стаціонарних пунктів щеплення і вакцинації сімейних лікарів”, – сказав очільник МОЗ.

Цей етап передбачає імунізацію медичних працівників, що не входять до першого, людей віком понад 80 років і соціальних працівників. Загалом другий етап має охопити близько трьох мільйонів громадян України.

Максим Степанов заявив, що громадяни записуються на вакцинацію “попри інформаційну вакханалію”.

“Попри інформаційну вакханалію та відверту брехню щодо теми вакцинації у лист очікування через інформаційні ресурси, у тому числі через додаток “Дія”, записалися вже понад 290 тисяч людей”, – зазначив міністр.

Станом на 19 березня, за даними МОЗ, в Україні офіційно провакцинували від коронавірусу 92 713 людей (+10 959 за минулу добу). Лише одна особа отримали обидві дози вакцини “Ковішилд”.

Нагадаємо, вакцинація від коронавірусу в Україні почалася 24 лютого.

Напередодні з Індії були доставлені 500 тисяч доз вакцини Covishield, розробленої Oxford/AstraZeneca та виробленої на потужностях Serum Institute (Індійського інституту сироватки).

Крім того, в березні очікується поставка 117 тис. доз вакцини від Pfizer у рамках глобальної ініціативи COVAX.

До “груп ризику”, які потребують вакцинації насамперед, в Україні віднесли лікарів та військових у зоні ООС.

Вакцинація відбуватиметься в п’ять етапів. На першому етапі щеплюватимуть медичних працівників ковідних лікарень, бригади екстреної допомоги, співробітників лабораторій, що тестують на COVID-19, мешканців та персонал будинків для людей похилого віку та військових на фронті. Усі щеплення є добровільними й безоплатними.

У районі проведення операції Об’єднаних сил вакцинація від COVID-19 стартувала 25 лютого. Приблизно по сім тисяч доз “Ковішилду” надійшли у військові госпіталі Луганщини та Донеччини.

Вакцинація проводиться двома дозами. Другу дозу вакцини пацієнти мають отримати через 4-12 тижнів після першої.

17 березня заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що за рекомендаціями Національної технічної групи експертів МОЗ збільшило інтервал між щепленнями імунобіологічним препаратом CoviShield з 28 днів до 90 днів. Проте “це не суперечить інструкції виробника, яка передбачає такий інтервал в рамках 4-12 тижнів”.

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]