Суд «повернув» Насірову паспорт і скасував арешт годинників дружини

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Шевченківський суд Києва 16 травня зобов'язав Державну міграційну службу м.Києва повернути екс-голові ДФС Роману Насірову внутрішній паспорт громадянина України і скасував арешт годинників дружини Насірова.

Про це повідомляє «Судовий репортер». Йшлося про скасування арешту п'яти годинників, власницею яких є дружина Насірова - Катерина Глімбовська. Адвокат Любомир Дроздовський повідомив, що це жіночі годинники, куплені у 2013 році, задовго до події можливого злочину, і вони є особистою власністю дружини. Крім того, якщо мова про майно, здобуте внаслідок злочину, то Насірову не інкримінується отримання неправомірної вигоди.

Але прокурор Андрій Перов повідомив, що речі з будинку Насірова арештовувалися також з метою відшкодування збитків, оскільки у справі заявлений цивільний позов. На це захисник Дроздовський сказав, що дружина Насірова не може бути відповідачем.

Адвокат Костянтин Дорошенко повідомив, що у березні 2018 року колегія суддів Шевченківського суду роз'яснила, що обов'язок Насірова про здачу паспортів і документів для виїзду за кордон не стосується паспорта громадянина України, оскільки він не посвідчує право виїзду за кордон.

Апеляційний суд ще у 2017 році скасував арешт цього паспорта і постановив повернути його Насірову, але ухвала так і не була виконана.

У березні 2018 адвокати робили запит до Державної міграційної служби м.Києва і там повідомили, що зберігають паспорт громадянина Насірова на підставі ухвали Шевченківського суду про обов'язок здати паспорти.

Шевченківський суд задовольнив клопотання і зобов'язав ДМС повернути паспорт.

Водночас суд суд продовжив обов'язки Насірова ще на два місяці. Клопотання адвокатів про скасування цих обов'язків суд залишив без задоволення.

Насіров мусть носити електронний браслет, здати закордонні паспорти, не може без дозволу виїздити за межі Київської області, має з'являтися до суду. Ці обов'язки були застосовані до екс-голови ДФС після того, як його родина внесла 100 млн грн застави.

Також захист клопотав, щоб суд ініцював притягнення до дисциплінарної відповідальності прокурора антикорупційної прокуратури Андрія Перова через його неявку в минуле судове засідання. Але суд відмовив, не вбачаючи для цього підстав.

Сам Перов висловив жаль, що судді його не дочекалися, і підтвердив, що справді спізнився через затори. Він сказав, що прибув через пару хвилин після того, як закрили засідання і зіткнувся з Насіровим і його адвокатами на виході з суду. «Ми не стикалися», - відповів Насіров. Тоді прокурор уточнив, що йшлося про одного з адвокатів.

Прокурор Роман Симків повідомив, що того дня був у кваліфікаційно-дисциплінарній комісії прокурорів і не зміг прийти в суд.

На розгляд клопотань витратили 1,5 години, тому обвинувальний акт цього дня уже не читали.

Наступне засідання відбудеться 21 травня.

Наразі прокуратура зупинилась на 200 із 776 сторінок. Обвинувальний акт читають у повному обсязі, оскільки на цьому наполягав Насіров та його адвокати. Водночас захист просив слухати справу у розумні строки і призначати засідання частіше, але судді стверджують, що це неможливо через завантаженість суду.

Нагадаємо, що Шевченківський суд Києва 27 листопада 2017 почав розглядати по суті справу за обвинуваченням екс-голови ДФС Романа Насірова і директора Департаменту погашення боргу ДФС Володимира Новікова. Їх обвинувачують у зловживанні владою і службовому підробленні при наданні компаніям Олександра Онищенка розстрочок податкового боргу та зобов'язань на 2 млрд грн.

Справу Насірова слухає колегія суддів Шевченківського суду Києва у складі Володимира Бугіля, Лідії Щебуняєвої і Оксани Хардіної. Суддя Андрій Трубніков - запасний.

31 січня 2018 року Кабінет міністрів звільнив Насірова з посади голови Державної фіскальної служби. Тепер він оскаржує це рішення в суді.


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com