Суд скасував 5-річний арешт будинку людини Коломойського в центрі Києва

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Шевченківський суд Києва скасував арешт нежилого будинку площею 4024 кв.м. по вулиці Михайла Коцюбинського, 12, літ. А

Про це повідомляє  «Судовий репортер»  з посиланням на ухвалу від 3 вересня.

Клопотання про скасуванна арешту подав керівник ТОВ «Форент-Інвест» як власника будинку.

Арешт накладено 16 січня 2015 року у кримінальному провадженні № 12015100100000285, яке зареєстровано за три дні до того Шевченківським УП ГУНП в м. Києві. За якою кваліфікацією реєстрували справу і які слідчі дії проводились невідомо. Інших ухвал у провадженні у реєстрі немає.

Суддя не зміг переконатися, що будинок відповідає критерію речових доказів.

Суддею вживались заходи щодо витребування матеріалів кримінального провадження, які на день розгляду клопотання до суду так і не надійшли, слідчий у судове засідання не з’явився/

У зв’язку із цим суддя вважає що арешт будинку викликає сумнів у розумності і співрозмірності із завданням кримінального провадження, оскільки немає жодного переконливого доказу, який би вказував на причетність власників до кримінального правопорушення.

У 2014 цей будинок також фігурував у публікації про приватизовану нерухомість Києва. Раніше приміщення було у комунальній власності і його орендувало Міністерство юстиції, яке очолював Олександр Лавринович. Ним користувалася Державна виконавча служба. У 2012 році будинок продали «ТД Еліт Сервіс». У 2010 році «ТД Еліт Сервіс» стала однією із чотирьох фірм, які Мін’юст призначив монополістами на реалізацію конфіскатом. Після звільнення міністра Лавриновича контракт між «ТД Еліт Сервісу» і Мін’юстом розірвали за порушення його умов.

У червні 2012 «ТД Еліт Сервіс» продав будинок ТОВ «Форент-Інвест», засновником якого є кіпрська компанія «Сильвадія Девлопмент ЛТД».

На початку 2015 року із заявою до Шевченківського управління поліції зверталась кіпрська компанія «Сильвадія Девлопмент ЛТД» і клопотала про арешт будинку на Коцюбинського.

У листопаді 2014 «Форент-Інвест» переоформили на інших осіб без згоди законного власника. Корпоративні права продали особи, які діяли за довіреністю від кіпрської компанії. Зокрема, така довіреність була оформлена на громадянку Брискіну, помічницю нардепа Ігоря Палиці. «Сильвадія Девлопмент ЛТД» повідомила, що не уповноважувала нікого продавати підприємство і що строк дії довіреності закінчився у 2013 році. У квітні 2015 суд поновив права кіпрської компанії.

Директором «Форент-Інвест» є Олексій Кунгін, який також керує ТОВ «Велс Інсайд», де засновниками є Захар і Оксана Палиці – син і дружина народного депутата Ігоря Палиці, який є близьким соратником олігарха Ігоря Коломойського.

У 2009 році у засновниках «Форент-Інвест» були Ігор Хмельов і Андрій Шабаєв. У 2016 році Ігор Палиця декларував 100 тисяч гривень доходу від Шмельова за управління майном.

Також Кунгін є директором низки підприємств Хмельова і Євгена Гусовського, брата ресторатора і депутата Київради Сергія Гусовського.

27 серпня 2020 на Співочому полі в Києві відбувся з’їзд партії «За майбутнє». Лідер Ігор Палиця повідомив, що партія висуватиме кандидатом у мери столиці Сергія Гусовського.

«Аргумент»


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com