«еСуд» у смартфоні: в Україні запрацює новий застосунок

|
Версия для печатиВерсия для печати

На базі Державної судової адміністрації України презентували мобільний додаток “єСуд”, завдяки якому за допомогою смартфона можна скористатися судовими послугами.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Як зазначив заступник голови державної судової адміністрації України Сергій Чорнуцький, мобільний застосунок "єСуд" є новим електронним сервісом судової системи.

“Саме завдяки цьому мобільному застосунку, скориставшись лише смартфоном, можна отримати судові послуги, і таким чином суд стає ще доступнішим і наближенішим до громадян. І дійсно, як ми говорили сьогодні , із виходом відповідного застосунку можна вважати, що мобільний застосунок “єСуд” є першим варіантом чи версією суду в смартфоні”, - розповів Чорнуцький.

Він зауважив, що відповідний програмний продукт “можна було розробити з урахуванням нинішнього дефіциту бюджетного фінансування судової системи лише у спільній співпраці з нашими партнерами — проєктом ПРООН, Державною судовою адміністрацією і підприємствами, які знаходяться у сфері управління Державної судової адміністрації”.

“Відповідні роботи зроблені в порівняно короткий час, роботи розпочалися в лютому і були завершені уже в серпні цього року. В кінці серпня цього року ми оголосили про відкрите тестування мобільного застосунку”, - зауважив Чорнуцький.

Також він поінформував про завершення оформлення дозвільних документів щодо прийому-передачі програмного продукту до Державної судової адміністрації та підписання відповідного договору, згідно з яким усі майнові права на “єСуд” передані ДСАУ.

“Тепер можу сказати про те, що не буде якоїсь залежності щодо подальшого супроводження чи до модернізації цього продукту з боку якихось сторонніх розробників. Цей застосунок є власністю Державної судової адміністрації. Саме тому після завершення цих формальностей - оформлення дозвільної документації, підписання договору із проєктом ПРООН ми сьогодні офіційно і презентуємо відповідне програмне забезпечення”, - пояснив Чорнуцький.

Він розповів, що мобільний застосунок “єСуд” є мобільною версією підсистеми “Електронний суд”, який повторює функціонал підсистеми, але адаптований для мобільних пристроїв — смартфонів та планшетів.

“Для того, щоб скористатися відповідним застосунком, достатньо завантажити відповідний програмний продукт у плеймаркетах. Наразі застосунок доступний для завантаження для операційних систем IOS і Android. Для того, щоб почати роботу з відповідним програмним продуктом, треба попередньо зареєструватися в основній версії на комп’ютері в підсистемі “Електронний суд” з використанням електронного підпису”, - повідомив Чорнуцький.

За його словами, завдяки “єСуд”, електронний суд “стає ще мобільніший, ще доступніший, забезпечує доступ до правосуддя, є актуальніший, особливо для тих громадян, які знаходяться в зоні збройного конфлікту на сході України, а саме - на територіях Донецької та Луганської областей, який підвищує доступ до правосуддя і в деяких випадках не зобов’язує чи не змушує людей перетинати лінію розмежування із тими територіями, які не є підконтрольними уряду України”.

Користувач застосунку “єСуд” може переглядати всі документи у справах, в яких він є учасником, починаючи від своєї позовної заяви і завершуючи рішенням суду по суті. Також користувач застосунку отримує всі повідомлення від суду - виклики на судові засідання чи повістки, повідомлення про надходження якихось нових документів у справі тощо.

“ Також користувач може дізнатися, що стосовно нього чи проти нього хтось із позивачів звенувся до суду, і це також відображується відповідно у користувача після реєстрації відповідної заяви в суді. Крім цього, користувач має змогу ознайомитися із усіма проєктами чи заявами, поданими до суду, які він формував чи подавав у повній версії підсистеми “Електронний суд”, і також частково може управляти довіреностями на предмет доступу до своїх справ щодо перегляду чи щодо вчинення їх дій , якщо ці довіреності були надані іншим особам”, - розповів Чорнуцький.

Він додав, що це лише перша версія застосунку, і висловив сподівання, що подальша співпраця ДСАУ із ПРООН продовжуватиметься .

“У нас є деякі плани першочергові, які ми хочемо реалізувати - подальший додатковий функціонал. Це і розширити функціонал у можливості перегляду документів не лише користувачами, громадянами, які є сторонами по справі, а й для суддів . Наразі цей функціонал є в повній версії, але ще не реалізований у мобільному застосунку. Також є ідеї та плани зробити реєстрацію і автентифікацію не лише в повній версії з використанням електронного підпису, але і за допомогою мобільного застосунку. Це було не зроблено в першій версії, бо є низка технічних та правових моментів”, - розповів заступник голови ДСАУ.

Окрім того, за його словами, в планах також є можливість провести ідентифікацію в мобільному додатку через “Дію”, але це потребує внесення змін до законодавства.

Фото: Державна судова адміністрація України

Мобільний застосунок “єСуд” створений ДСАУ у партнерстві з фахівцями Програми розвитку ООН (ПРООН).

Мобільний застосунок “єСуд” дозволяє не лише слідкувати за рухом документів у судовій справі, але й отримувати процесуальні документи та судові повідомлення на власний смартфон. Це ІТ-рішення спрощує доступ до правосуддя як мешканцям віддалених населених пунктів та не підконтрольної уряду України території, так і всім іншим жителям України.

Як повідомлялося, в Україні 26 травня набув чинності закон № 1416-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення поетапного впровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи".

Основна мета закону - забезпечення початку функціонування окремих модулів (підсистем) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС) та поетапне впровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]