Суд заборонив «тарифній комісії» видавати ліцензії газзбутам Фірташа

|
Версия для печатиВерсия для печати

Окружний адміністративний суд Києва виніс ухвалу за позовом НАК "Нафтогаз України", якою заборонив Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), видавати ліцензії на постачання газу газзбутам, які заборгували Нафтогазу понад 23 млрд грн.

Як передає Укрінформ, це йдеться в ухвалі ОАСК від 8 лютого 2021 року, яка оприлюднена в Єдиному реєстрі судових рішень.

В ухвалі про забезпечення позову зазначається, що "Нафтогаз" позивається до вказаних компаній про стягнення заборгованості в розмірі 23,309 млрд грн за газ, який "Нафтогаз" поставив у рамках виконання спеціальних обов`язків у період з 2018 по 2020 роки. Проте газзбути, зазначені у позові, не здійснили розрахунки із оптовим продавцем - АТ «НАК «Нафтогаз України».

На думку "Нафтогазу", боржники можуть уникнути виплати боргу, у тому числі, шляхом отримання нової ліцензії. Крім того, "Нафтогаз" звертає увагу, що всі перелічені боржники мають одного власника.

Суд, розглянувши аргументи НАК «Нафтогаз України», визнав їх обґрунтованими й адекватними. І задовольнив вимогу "Нафтогазу" про забезпечення позову, заборонивши НКРЕКП до винесення рішення у справі видавати ліцензії на постачання газу "Вінниця-Газзбут", «Волинь- Газзбут», «Дніпропетровськ-Газзбут», «Житомир-Газзбут», «Закарпат-Газзбут», «Запоріж-Газзбут», «Івано-Франківськ-Газзбут», «Київобл-Газзбут», «Рівне Газзбут», «Суми-Газзбут», «Харків-Газзбут», «Чернівці-Газзбут», «Чернігів-Газзбут».

Крім того, на забезпечення цього ж позову, суд заборонив виставляти в паперовому та електронному вигляді побутовим споживачам рахунки, акти, будь-які інші платіжні документи про оплату за природний газ, спожитий ними до січня 2021 року (включно), газзбутам: «Вінницягаз Збут», «Волиньгаз Збут», «Дніпропетровськгаз Збут», «Житомиргаз Збут», «Запоріжгаз Збут», «Івано-Франківськгаз Збут», «Київоблгаз Збут», «Рівнегаз Збут», «Сумигаз Збут», «Харківгаз Збут», «Чернівцігаз Збут», «Чернігівгаз Збут», «Миколаївгаз Збут», «Львівгаз Збут», «Хмельницькгаз Збут», «Закарпатгаз Збут».

Як повідомляв Укрінформ, станом на минулий тиждень заборгованість контрагентів перед "Нафтогазом" сягнула позначки 90 млрд грн, в т.ч. у рамках роботи відповідно до положення про ПСО – 86,5 млрд грн.

Власником газзбутів, до яких позивається "Нафтогаз", є бізнесмен Дмитро Фірташ.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У четвер дощитиме на Правобережжі, на півдні та на сході до +26°С
18:04
Випробування солідарністю - воно ще тільки чекає на Україну
17:31
Открытие компании в Эстонии и оформление иностранного банковского счета: что нужно знать
16:29
Кримінальні оборудки із землею: крім Сольського, підозру отримав його заступник
16:24
За межею розумного: у Буданова записали собі в заслуги арешт ФСБ заступника Шойгу
15:17
ВРП схвалила звільнення судді Тандира, який нетверезим збив на смерть нацгвардійця
15:10
Підривна діяльність: СБУ затримала настоятеля Святогірської лаври упц (мп)
14:05
З початком "великої війни" Полтавська облрада купила подарункові годинники на 1,5 млн гривень, ними нагороджують "кишенькових" депутатів, чиновників і прокурорів
12:51
Рада збільшила кількості прикордонників на 15 тисяч
12:04
Поліція та ДБР заробляють на криміналі: чому ніхто не може знайти виробників нелегальних сигарет

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]