Судді саботують передачу кримінальних справ Мартиненко і Насірова до Антикорупційного суду – ЦПК

|
Версия для печатиВерсия для печати

Шевченківський районний суд Києва відмовився передавати кілька гучних корупційних справи напряму до новоствореного Вищого антикорупційного суду.

Про це повідомляє "Центр протидії корупції", яке коментує прес-секретарь Шевченківського райсуду Києва Ольги Півень "Українській правді".

ЦПК повідомила таке: "20 вересня, відбулося засідання у справі обвинуваченого у розкраданні майже 700 млн грн українських держпідприємств колишнього народного депутата Миколи Мартиненка… Закон вимагає передачу всіх справ топ-корупції напряму до антикорупційного суду. Але судді Лідія Щебуняєва, Олена Мелешак та Володимир Бугіль відмовилися виконати закон і направити справу у ВАКС і направили її до Київської апеляції, щоб та в свою чергу звернулася до Верховного суду… В той же час, 16 вересня ці ж судді  Шевченківського суду передали напряму до ВАКС справу спільників Мартиненка – Павла Скаленка та Володимира Святненка, яких обвинувачують в цій же схемі ...

"Справа Мартиненка не єдина, яку Шевченківський суд вирішив затягнути. Раніше цей суд відмовився передавати до ВАКС резонансну справу екс-голови Державної фіскальної служби Романа Насірова. Судді так само направили її в апеляцію, яка має звернутися до Верховного суду".

Юристи ЦПК наполягають, що справи, які має розглядати Антикорупційний суд, потрібно направляти туди автоматично. 

Рішення суддів, які вирішили відправити Мартиненка та Насірова спочатку в апеляцію, у ЦПК вважають порушенням закону та зазначають, що це "дарує час обвинуваченим".

Водночас, у суді на прохання УП про коментар відповіли: "Така процедура". Прес-секретарка суду не стала пояснювати, чому в одному випадку справи передають  до Антикорупційного суду напряму, а в інших – ні.

"Українська правда" також знайшла у реєстрі судових рішень ще кілька схожих випадків, коли місцеві суди не передавали корупційні справи одразу до новоствореного суду. Зокрема, процедура, яку в ЦПК вважають незаконною, застосували до фігурантів розкрадання на так званому "Повітряному експресі".

Нагадаємо, що 7 червня 2018 року Верховна Рада ухвалила закон про Вищий антикорупційний суд України. Президент Петро Порошенко підписав його 11 червня.

5 вересня Вищий антикорупційний суд розпочав роботу.

18 вересня Верховна Рада прийняла зміни до закону "Про Вищий антикорупційний суд", який має зменшити навантаження на суд.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

08:01
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 20 квітня
20:00
У суботу в Україні хмарно з проясненнями, дощі в центрі та на півдні
18:08
Смерть на колесах: чому китайські електромобілі становлять серйозну загрозу для нашої безпеки
17:04
"Після перемоги Революції Гідності": чому по Татарова, Портнова та інших зрадників з цієї кодли українці все одно прийдуть
16:58
Продаж картин Медведчука, які мають музейне значення, буде зупинений - АРМА
16:05
Генерал СБУ, покидьок Ілля Вітюк у 2014 році знімав Майдан з боку «Беркута» - Слідство.Інфо
15:33
Олександр Чупак: Чому держава не спроможна розв’язати демографічну проблему
13:18
Новини агентури ФСБ: нардеп Артем Дмитрук співпрацює зі священником УПЦ МП Чертиліним, якого підозрюють у держзраді, – Bihus.Info
12:18
Геть від москви: Молдова скоротила зовнішні торговельні відносини з рф до 3%
11:02
Перше збиття Ту-22М3 у повітрі: ЗСУ вразили літак за 300 кілометрів від України (ВІДЕО)

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]