Голова Окружного адміністративного суду Києва Павло Вовк, ймовірно, просив міністра внутрішніх справ Арсена Авакова допомогти йому зберегти посаду. Зокрема, про це свідчать записи прослушки з кабінету судді.
Як говориться в новому розслідуванні Слідства.Інфо, журналісти вивчили майже 2 тисячі годин розмов, приховано записаних в кабінеті Вовка. «Прослушку» туди встановили детективи НАБУ перед останніми президентськими виборами в 2019 році.
Із записів випливає, що Вовк регулярно спілкувався з колишнім заступником міністра внутрішніх справ Сергієм Чеботарем, який був одним з підозрюваних у справі «рюкзаків Авакова».
Весною 2019 року судді ОАСК повинні були проходити переатестацію. Вища кваліфікаційна комісія суддів, яка її проводить, може рекомендувати звільнити суддів, яких підозрює в недобропорядності або непрофесійності. Представників комісії делегує, зокрема, і омбудсмен Людмила Денисова.
Судячи із записів з кабінету Вовка, той просив Сергія Чеботаря вплинути на Денисову, щоб в ВККС увійшли «потрібні» люди. Людмила Денисова раніше публічно називала Арсена Авакова своїм другом.
Вовк щонайменше п'ять разів говорив з якимось Сергієм Івановичем про зміну складу комісії суддів і з кандидатами, яких просував в ВККС.
«Ви ж хочете зайти туди не рядовим членом. Тому що воно вам на*уй і не треба. Тож, якщо ви хочете міцно туди зайти, вам потрібно др*ч*ити Сергія Івановича (ймовірно, Чеботаря, - ред.), щоб він, бл*дь, др*чив міністра (ймовірно, Арсена Авакова, - ред.), і щоб міністра розгойдали на другу вакансію», - говорив глава ОАСК одному з кандидатів на посаду в комісії.
Також Вовк відкрито хвалився колегам, що особисто їздив до Авакову і спілкувався з ним.
У коментарі журналістам Сергій Чеботар заявив, що «не стосується цих питань, вони дуже далекі від нього», і кинув трубку. Міністр внутрішніх справ відмовився коментувати можливі зв'язки з Вовком.
«Чоботар - професійний державний управлінець. Він точно розуміє, яке йому потрібне рішення, яку кнопку натиснути, яке формулювання повинна бути в судовому рішенні. Про що він може просити адміністративний суд, а про що - ні. Людина повинна розбиратися в процесі... Тому він парламентер», - пояснив засновник Центру протидії корупції Віталій Шабунін.
В тему: