Суддя, яка «анулювала» справу Крисіна, взяла самовідвід

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Суддя Ольга Просалова, яка 26 липня задовольнила відвід судді Любові Леонтюк та сама стала головуючою у справі «тітушок» Юрія Крисіна та Сергія Чемеса, взяла самовідвід.

Про це у Facebook повідомила Світлана Кирилаш, дружина вбитого журналіста В'ячеслава Веремія, яка є потерпілою в цій справі, передає Громадське.

«Отже, друзі, суддя Просалова заявила самовідвід. А слухати її заяву буде Тетяна Щасна (нагадаю, розглядала третю заяву сторони захисту про відвід Леонтюк, тоді відмовила в задоволенні)», — написала вона.

Також Кирилаш зазначила, що засідання щодо розгляду самовідводу судді пройде 6 серпня о 13.00 у Дарницькому суді Києва. Нагадаємо, 26 липня Просалова задовольнила заяву захисника Юрія Крисіна Євгена Солодко про відвід головуючої судді Любові Леонтюк. 27 липня Просалову обрали головуючою у справі «тітушок» Крисіна та Чемеса.

Крисін та його захисники неодноразово намагалися змінити суддю, підслідність справи, намагалися укласти угоду з прокуратурою. Зазначимо, що Просалова також розглядала перший відвід, поданий адвокаткою Тетяною Гнатюк.

Крисін фігурує у справі про викрадення та катування майданівців у січні-лютому 2014 року. Також Крисіна три роки судили за вбивство журналіста В’ячеслава Веремія у 2014 році. У грудні 2017-го Шевченківський суд Києва дав йому 4 роки умовно. Але 13 червня Апеляційний суд скасував це рішення, змінивши вирок на 5 років тюрми. У справі про викрадення майданівців, 16 липня Юрієві Крисіну продовжили термін тримання під вартою до 13 вересня включно. Тим самим суд задовольнив клопотання сторони обвинувачення. Ще один фігурант справи Сергій Чемес провину визнав і активно співпрацює зі слідством. Крисін заперечує свою провину.

Що інкримінують Юрієві Крисіну та Сергієві Чемесу:

  • стаття 27 (підбурювання та пособництво у вчиненні злочину)

  • стаття 146 (незаконне позбавлення волі, викрадення людини, вчинене з корисливих мотивів, щодо двох чи більше осіб або за попередньою змовою групою осіб, або способом, небезпечним для життя та здоров'я потерпілого, або таке, що супроводжувалося заподіянням фізичних страждань, або із застосуванням зброї);

  • стаття 127 (катування з метою примусити потерпілого чи іншу особу вчинити дії, що суперечать їхній волі, вчинене повторно або за попередньою змовою групою осіб, або з мотивів расової, національної чи релігійної нетерпимості;

  • стаття 296 (хуліганство, вчинене групою осіб);

  • стаття 340 (незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів, демонстрацій).


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]