Суддю зі Львова відсторонили від посади через порушення суддівської етики

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Вища рада правосуддя 4 грудня 2018 року розглянула подання Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя про тимчасове відсторонення судді апеляційного суду Львівської області Макойди Зеновія Миколайовича від здійснення правосуддя в порядку дисциплінарної відповідальності.

Про це повідомило Управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності ВРП, пише Українське право.

 

Доповідач – член Вищої ради правосуддя Андрій Бойко повідомив, що рішенням Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 14 вересня 2018 року № 2909/1дп/15-18 суддю притягнуто до дисциплінарної відповідальності та застосовано до нього дисциплінарне стягнення у виді подання про тимчасове, строком на два місяці, відсторонення від здійснення правосуддя з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді та обов’язковим направленням судді до Національної школи суддів України для проходження курсу підвищення кваліфікації з питань суддівської етики та подальшим кваліфікаційним оцінюванням для підтвердження здатності судді здійснювати правосуддя у відповідному суді.

 

Нагадаємо, що дисциплінарну справу стосовно судді апеляційного суду Львівської області Макойди З.М. відкрито на підставі звернення Управління Служби безпеки України у Львівській області, поданого начальником Управління О.Ткачуком (далі – УСБУ).

 

У зверненні вказано, що під час виконання завдань, покладених на УСБУ, отримана інформація щодо поведінки судді, яка може мати наслідком дисциплінарну відповідальність судді, висловлено прохання щодо вирішення питання про притягнення цього судді до дисциплінарної відповідальності.

 

Зокрема, у зверненні зазначено, що 2 листопада 2016 року о 00 год. 02 хв. у місті Львові суддя у стані сильного алкогольного сп’яніння, керуючи належним йому автомобілем, виїхав на смугу зустрічного руху та був зупинений працівниками патрульної поліції.

 

За результатами огляду на стан алкогольного сп’яніння, який проводився у встановленому законом порядку на місці зупинки транспортного засобу з використанням технічного засобу «Drager», зафіксовано показник алкоголю у крові 2,16 ‰. Під час спілкування з працівниками патрульної поліції суддя вживав ненормативну лексику, повідомив, що він колишній суддя, у принизливій формі висловив своє ставлення до нібито колишньої професії, що зафіксовано на відеозаписах з нагрудних камер патрульних поліцейських. У результаті патрульними поліцейськими стосовно Макойди було винесено постанову за частиною другою статті 122 (перевищення встановлених обмежень швидкості руху, проїзд на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху та порушення інших правил дорожнього руху) Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП) про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 425 грн та складено протокол за частиною першою статті 130 (керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їхню увагу та швидкість реакції) КУпАП. У подальшому матеріали протоколу скеровано для розгляду за місцем проживання судді – до Залізничного районного суду міста Львова.

 

6 лютого 2017 року за результатами судового розгляду відповідної справи про притягнення «непрацюючого» Макойди до адміністративної відповідальності за частиною першою статті 130 КУпАП винесено постанову про закриття справи у зв’язку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності відповідно до статті 247 КУпАП.

 

Крім того, УСБУ зазначено, що це не єдиний випадок керування суддею Макойдою транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння.

 

Перша Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя дійшла висновку, що встановлені під час розгляду дисциплінарної справи обставини свідчать про недотримання суддею правил етичної поведінки, а керування ним транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння, що встановлено судом, свідчить про недотримання норм суддівської етики та стандартів поведінки, які забезпечують суспільну довіру до суду.

 

Перша Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя дійшла висновку, що суддя Макойда вчинив дії, що містять склад дисциплінарного проступку, передбаченого пунктом 3 частини першої статті 106 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», а саме допустив поведінку, що підриває авторитет правосуддя, зокрема в питаннях моралі.

 

Суддя Макойда не оскаржував до Вищої ради правосуддя зазначене рішення Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя.

 

2 листопада 2018 року до Вищої ради правосуддя надійшло подання Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя про тимчасове, строком на два місяці, відсторонення судді апеляційного суду Львівської області Макойди від здійснення правосуддя з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді та обов’язковим направленням судді до Національної школи суддів України для проходження курсу підвищення кваліфікації з питань суддівської етики та подальшим кваліфікаційним оцінюванням для підтвердження здатності судді здійснювати правосуддя у відповідному суді.

 

«Дисциплінарне провадження щодо судді Макойди З.М. здійснено згідно з передбаченою чинним законодавством України процедурою. Рішення про притягнення судді Макойди З.М. до дисциплінарної відповідальності ухвалено Першою Дисциплінарною палатою Вищої ради правосуддя у межах визначених законом повноважень», – підсумував Андрій Бойко.

 

Згідно з пунктом 8 частини першої статті 3 та статтею 68 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» до повноважень Вищої ради правосуддя належить ухвалення рішення про тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя за результатами розгляду відповідного подання Дисциплінарної палати.

 

З огляду на зазначене Вища рада правосуддя ухвалила подання Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя задовольнити, тимчасово, строком на 2 місяці, відсторонити суддю апеляційного суду Львівської області Макойду Зеновія Миколайовича від здійснення правосуддя з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді та обов’язковим направленням судді до Національної школи суддів України для проходження курсу підвищення кваліфікації з питань суддівської етики та подальшим кваліфікаційним оцінюванням для підтвердження здатності судді здійснювати правосуддя у відповідному суді;доручити Національній школі суддів України забезпечити проходження суддею апеляційного суду Львівської області Макойдою Зеновієм Миколайовичем курсу підвищення кваліфікації з питань суддівської етики з метою подальшого кваліфікаційного оцінювання для підтвердження ним здатності здійснювати правосуддя у відповідному суді. 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com