Судова реформа Порошенка: Це ганьба українського судочинства - AІ про стан справ проти Майдану

|
Версия для печатиВерсия для печати

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International вважає, що українська влада за п’ять років не змогла ефективно розслідувати злочини, скоєні під час Євромайдану 2013-2014 років.

Про це на річницю розстрілів на Майдані повідомляє прес-центр правозахисників.

«П’ять років — це більш ніж достатній час для відновлення справедливості. Але для більшості жертв, які постраждали від рук української поліції, справедливість досі недоступна», — заявив старший директор офісу генсекретаря Amnesty International Колм О’Куанахайн.

За його словами, українські «політики неодноразово давали гучні обіцянки, але час і факти говорять самі за себе».

«Через рік після тих подій ми опублікували звіт „Україна: рік після Майдану — з правосуддям затягують, у правосудді відмовляють“. П’ять років минуло, але назва звіту і досі точно відповідає реаліям. Це ганьба для української системи кримінального судочинства», — стверджує він.

Правозахисники закликали українську владу докласти зусилля для розслідування вбивств на Майдані.

«Влада повинна захистити слідчих від політичного тиску, а також надати їм ресурси і повноваження, необхідні для виконання їхніх завдань», — йдеться в повідомленні.

Зокрема, в Amnesty International закликали забезпечити можливості для здійснення слідчого експерименту з відтворенням подій розстрілу на Майдані 18-20 лютого 2014 року.

19 лютого начальник управління спецрозслідування Генпрокуратури Сергій Горбатюк заявив, що розслідування злочинів проти протестувальників на Майдані у 2013-2014 рр. не завершилося, тому що немає підтримки влади і правоохоронних органів.

Загалом у країні розслідуються 4700 епізодів злочинів, скоєних проти учасників Майдану, 442 особам повідомлено про підозру, щодо 289 — справи направили в суд,13 осіб перебувають під вартою, суд визнав винними 52 людей, лише 9 засуджено до позбавлення волі.

Ці фото пояснюють, чого вищими держслужбовцями України і судами саботються "справи Майдана". Фото речника нинішнього президента Святослава Цеголко

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]