Суркіси "нагнули" суддю Вовка та Мінюст - хочуть щоб українці їм заплатили $350 млн.

|
Версия для печатиВерсия для печати

Печерський суд а головуванням судді Сергія Вовка. задовольнив позов братів Суркісів до ПриватБанку на $350 млн.

Печерський районний суд Києва 2 вересня задовольнив позов офшорних компаній братів Суркісів до державного ПриватБанку про порядок виконання рішення суду від 2017 року про зобов'язання банку обслуговувати їхні депозити, заборгованість за якими позивачі оцінюють в $350 млн.

Про це повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" юридичний радник і адвокат банку Андрій Пожидаєв в середу.

За його словами, банк не планує виплачувати $350 млн на користь офшорних компаній, однак останні можуть стягнути їх шляхом звернення до Національного банку України (НБУ).

Банк буде подавати апеляцію, але сьогоднішнє рішення підлягає негайному виконанню, тобто гроші повинні бути відразу списані з рахунків банку на користь офшорних компаній Суркісів, зазначає ZN.ua. Банк чекає позицію Міністерства юстиції, яке має вирішити, чи буде КМУ і яким чином виконувати рішення суду.

Пожидаєв відзначив, що справа тепер має немайновий характер, органи державної виконавчої служби зобов'язані стягнути кошти з банку.

"Завтра ми прокинемося в новій реальності. Коли суддя може змінити закон без Верховної Ради, суддя може змінити процесуальний кодекс, який чітко визначає, що може бути в якості забезпечення позову, що не передбачає стягнення коштів", - прокоментував Пожидаєв.

Нагадаємо, що позиція ПриватБанку полягає в тому, що всі його зобов'язання перед компаніями Суркісів були виконані в ході конвертації їх коштів в акції банку.

12 серпня 2020 року ПриватБанк звернувся в Національне антикорупційне бюро України із заявою про вчинення кримінального злочину відносно судді Печерського районного суду м.Києва Вовка С.В. У поданій заяві банк стверджує, що визначення судді для розгляду заяви по справі № 757/7499/17 за позовом шести компаній-нерезидентів, пов'язаних з сім'єю Суркісів, здійснювалося з порушенням встановленого порядку визначення судді

ПриватБанк 10 серпня звернувся до Печерського районного суду міста Києва із заявою про відвід судді Вовка С.В. від розгляду справи №757/7499/17 за позовом шести компаній-нерезидентів, пов'язаних з сім'єю Суркісів, про зобов'язання банку повернути $350 млн. Раніше Велика палата Верховного суду частково задовольнила касаційну скаргу Нацбанку, Кабміну і Приватбанку, скасувавши рішення судів нижчих інстанцій за позовом сім'ї Суркісів про скасування рішень НБУ про визнання їх пов'язаними з Приватбанком особами та визнання недійсними договорів обміну їх коштів в банку на суму понад 1 млрд грн на акції банку (bail-in), пізніше викуплені державою за 1 грн.

Рішення Печерського районного суду Києва задовольнити позов шести британських компаній, пов’язаних із родиною бізнесменів Ігоря та Григорія Суркісів проти ПриватБанку на майже 9 мільярдів є одним з найбільших зашкварів у історії судової влади України. Про це у своєму Facebook написав міністр юстиції України Денис Малюська.

"Один з найбільших зашкварів у історії судової влади України відбувся сьогодні у Печерському суді у виконанні судді Вовка" — написав Малюська. Він зауважив, що суд стягнув гроші з державного банку без розгляду справи по суті.

«Аргумент»


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]