Світові трейдери не можуть позбутися "брудної" російської нафти

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Міжнародні торгові компанії Vitol, Glencore і Trafigura не можуть позбутися забрудненої російської нафти, оскільки кінцеві споживачі відмовляються її приймати, побоюючись за збереження свого обладнання.

Про це повідомляє ZN.UA з посиланням на дані Reuters та трейдерів і терміналу Refinitiv Eikon.

Як мінімум десять танкерів з сумарним об'ємом близько 1 млн тонн нафти Urals знаходяться в різних точках Європи в пошуках нових покупців після того, як традиційні споживачі - Eni, Exxon Mobil, Royal Dutch Shell, PKN і Repsol - відмовилися приймати забруднену нафту.

Видання наводить коментар представника одного з найбільших покупців російської нафти, який нагадав, що уряд РФ обіцяв, що проблему швидко вирішать, "але нічого досі не відбулося". Він назвав це "катастрофою і величезним ударом по іміджу Росії як надійного постачальника".

В Міненергетики РФ обіцяли, що чиста нафта досягне порту Усть-Луги 8 травня, нагадує видання. Але п'ять джерел повідомили Reuters, що рівень вмісту органічного хлору в Усть-Лузі залишається високим - близько 60-75 ppm при нормі 10-15 ppm.

22 квітня, на білоруському "Мозирському нафтопереробному заводі" сталася поломка через неякісну російську нафту з підвищеним вмістом хлоридів, повідомляє Укрінформ.

В той же день білоруський концерн "Белнефтехим" тимчасово обмежив експортні поставки нафтопродуктів з Росії в інші країни, а згодом Білорусь повністю зупинила транзит російської нафти. 25 квітня Польща зупинила транзит неякісної російської нафти по ділянці нафтопроводу "Дружба" через ризик виникнення серйозної промислової аварії. 26 квітня аналогічне рішення прийняла Україна.

27 квітня радник президента російської компанії "Транснафта" Ігор Дьомін заявив про те, що нафта нібито "була забруднена навмисне", російські правоохоронці відкрили кримінальне провадження. 7 травня міністр енергетики Росії Олександр Новак повідомив, що у справі про навмисне забруднення нафти затримано четверо осіб. Втім, він не пояснив, як можна “влити” в трубопровід велику кількість хлоридів.

6 травня "Укртранснафта" повідомила, що до системи нафтопроводів «Дружба» у напрямку України почала надходити нафта з якісними показниками, що відповідають нормі.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com