Світові трейдери не можуть позбутися "брудної" російської нафти

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Міжнародні торгові компанії Vitol, Glencore і Trafigura не можуть позбутися забрудненої російської нафти, оскільки кінцеві споживачі відмовляються її приймати, побоюючись за збереження свого обладнання.

Про це повідомляє ZN.UA з посиланням на дані Reuters та трейдерів і терміналу Refinitiv Eikon.

Як мінімум десять танкерів з сумарним об'ємом близько 1 млн тонн нафти Urals знаходяться в різних точках Європи в пошуках нових покупців після того, як традиційні споживачі - Eni, Exxon Mobil, Royal Dutch Shell, PKN і Repsol - відмовилися приймати забруднену нафту.

Видання наводить коментар представника одного з найбільших покупців російської нафти, який нагадав, що уряд РФ обіцяв, що проблему швидко вирішать, "але нічого досі не відбулося". Він назвав це "катастрофою і величезним ударом по іміджу Росії як надійного постачальника".

В Міненергетики РФ обіцяли, що чиста нафта досягне порту Усть-Луги 8 травня, нагадує видання. Але п'ять джерел повідомили Reuters, що рівень вмісту органічного хлору в Усть-Лузі залишається високим - близько 60-75 ppm при нормі 10-15 ppm.

22 квітня, на білоруському "Мозирському нафтопереробному заводі" сталася поломка через неякісну російську нафту з підвищеним вмістом хлоридів, повідомляє Укрінформ.

В той же день білоруський концерн "Белнефтехим" тимчасово обмежив експортні поставки нафтопродуктів з Росії в інші країни, а згодом Білорусь повністю зупинила транзит російської нафти. 25 квітня Польща зупинила транзит неякісної російської нафти по ділянці нафтопроводу "Дружба" через ризик виникнення серйозної промислової аварії. 26 квітня аналогічне рішення прийняла Україна.

27 квітня радник президента російської компанії "Транснафта" Ігор Дьомін заявив про те, що нафта нібито "була забруднена навмисне", російські правоохоронці відкрили кримінальне провадження. 7 травня міністр енергетики Росії Олександр Новак повідомив, що у справі про навмисне забруднення нафти затримано четверо осіб. Втім, він не пояснив, як можна “влити” в трубопровід велику кількість хлоридів.

6 травня "Укртранснафта" повідомила, що до системи нафтопроводів «Дружба» у напрямку України почала надходити нафта з якісними показниками, що відповідають нормі.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]